رئیس دفتر رئیس جمهور در فرودگاه باکو:

ایران و جمهوری آذربایجان بدنبال صلح و ثبات در منطقه هستند/ این سفر فرصت خوبی است تا روابط ایران و آذربایجان ، یک گام به پیش برود/پیگیری روند اجرای تفاهمنامه های همکاری مشترک

رئیس دفتر رئیس جمهور با هدف پیگیری روند اجرای تفاهمنامه های همکاری میان ایران و جمهوری آذربایجان و رایزنی و تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه ای ، یکشنبه شب وارد باکو شد.

شناسه خبر: 104706 -

دوشنبه 14 خرداد 1397 - 09:20

دکتر محمود واعظی در فرودگاه حیدرعلی اف باکو به خبرنگاران گفت: در پنج سال گذشته روسای جمهوری ایران و آذربایجان 12 دیدار با یکدیگر داشته اند و حدود 100 دیدار نیز بین مقامات بلند پایه  دو کشور انجام گرفته که در جریان این دیدارها، موافقتنامه های مختلفی منعقد شده است.

وی اظهارداشت:با توجه به تفاهم ها و توافق های حاصل شده بین دو رئیس جمهوری نیاز است اجرای این اسناد و پروژه هایی که در دست اجرا است، بررسی و موانع و مشکلات احتمالی رفع گردد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در تهران گفت: این سفر فرصت خوبی است تا روابط ایران و آذربایجان ، یک گام به پیش برود.

دکتر واعظی به رایزنی های مستمر منطقه ای دو کشور اشاره کرد و اظهارداشت: ما در منطقه ای زندگی می کنیم که دارای شرایط خاص است، اخیرا دو انتخابات بسیار مهم در عراق و لبنان برگزار شد، در کشورهای دیگر منطقه برخی ناآرامی ها و بی ثباتی ها وجود دارد که نیازمند این است که دو کشوری که بدنبال صلح و ثبات در منطقه هستند در این زمینه رایزنی و تبادل نظر داشته باشند.

وی افزود: این سفر فرصت خوبی است که رئیس جمهوری آذربایجان را در جریان سیاست های ایران در رابطه با منطقه قرار بدهیم و همچنین مواضع کشورمان را در رابطه با برجام تشریح کنیم و در خصوص مذاکراتی که دارد انجام می گیرد ، گزارشی ارایه کنیم .

رئیس دفتر رئیس جمهوری قرار است در این سفر دو روزه،  با رئیس جمهوری، نخست وزیر و وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان دیدار و گفت وگو کند.

شناسه خبر: 104706

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده