رئیس دفتر رئیس جمهور در دیدار فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی:

حمایت از فعالیتهای اشتغال زا، اولویت نخست دولت است/ پیگیری و رفع مشکلات بنگاه های کوچک و متوسط ضروری است/ ارتباط همدلانه و هماهنگی میان مسوولان استان خراسان رضوی باید به عنوان یک سرمایه حفظ شود/ لزوم حمایت از تولید کنندگان برای تولید کالاهایی ارزانتر و با کیفیت تر

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، همگان را به تلاش گسترده تر برای توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در کشور فرا خواند و تاکید کرد: اشتغال و حمایت از فعالیتهای اشتغال زا، هدف و اولویت نخست دولت است و برای ایجاد اشتغال در کشور باید سرمایه گذاری ها و تسهیلات، بیش از پیش به سمت فعالیت های اشتغالزا هدایت شود.

شناسه خبر: 104159 -

پنجشنبه 13 ارديبهشت 1397 - 22:26

دکتر محمود واعظی روز پنجشنبه در دیدار فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی در مشهد، با بیان اینکه همه باید با روحیه امید و نشاط و دست در دست یکدیگر و تلاش گسترده تر، در مسیر خدمت به مردم آبادانی کشور گام برداریم، گفت: توجه به بنگاه های کوچک و متوسط در راستای ایجاد اشتغال بسیار مهم است و پیگیری و رفع مشکلات آن ها ضروری است.

وی با بیان اینکه مسوولان آستان قدس رضوی نیز علاقمند هستند کماکان مشوق، مکمل و کمک کننده در توسعه استان و سیاست های اجرایی باشند، به دیدار خود با تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و افزود: در استان خراسان رضوی ارتباط همدلانه و هماهنگی میان همه مسوولان استانی وجود دارد و این وحدت و انسجام باید به عنوان یک سرمایه حفظ شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تقدیر از تلاش های مسوولان استان اظهارداشت: در سایه تلاش ها و وحدت، شاهد تحولات بسیار خوبی در این منطقه هستیم و انتظار می رود که اقدامات انجام شده الگویی برای کل کشور باشد. 

دکتر واعظی، تسهیل فضای کسب و کار و حمایت از تولیدکنندگان را از عوامل اصلی توسعه در حوزه اقتصادی برشمرد و با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت بخش خصوصی گفت: دولت در سیاست گذاری ها همواره از نظرات اتاق و بخش خصوصی استقبال می کند و مطالبه جدی ما حضور موثرتر و گسترده تر مردم در حوزه های مختلف است.

 وی با بیان اینکه  یکی از وظایف اصلی دولت پاسخ به نیازهای قانونی و منطقی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی است، خاطر نشان کرد: نشست تقویت ارتباط  و تعامل بیشتر با بخش خصوصی، شتاب روند توسعه را به دنبال دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که بخش خصوصی کشور از دولت جدا نیست و همین وظیفه ای که نسبت به سایر قوا داریم نسبت به بخش های غیر دولتی نیز انجام می دهیم. 

دکتر واعظی با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان در حوزه های مختلف، اظهار داشت: در بخش معادن به عنوان یک فرصت، نیازمند سرمایه گذاری های عظیمی هستیم و این حوزه می تواند به روند اشتغالزایی در کشور شتاب دهد.

رئیس دفتر رئیس جمهور توجه به توسعه صادرات به ویژه به کشورهای همسایه را مورد تاکید قرار دارد و گفت: اگر نتوانیم با عرضه تولیدات با کیفیت خود ، بازار همسایگان را جذب کنیم نمی توانیم بازار منطقه و نیز بازارهای بین المللی را تسخیر کنیم.

وی به موقعیت ممتاز جغرافیایی استان و قرارگرفتن در شاهراه های ارتباطی بین المللی اشاره کرد و افزود: دولت موافق ایجاد مناطق آزاد و تجاری و صنعتی در خراسان رضوی در چارچوب ضوابط است.

رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص ساماندهی موضوع مالیات ها نیز با بیان اینکه نگاه دولت به این موضوع اصلا سیاسی نیست بلکه به دنبال جلوگیری از فرار مالیاتی هستیم، اظهارداشت: مالیات بر ارزش افزوده باید سیستمی دقیق باشد که از هر کالایی در هر نقطه ای از کشور دریافت و در اختیار تولید کننده قرار گیرد تا بتواند  با هزینه کمتر ، کالایی باکیفیت بهتر و قابل رقابت تولید کند.

دکتر واعظی با اشاره به اهمیت دولت الکترونیک و همچنین تفویض یک سلسله اختیارات به استان ها در حوزه های فعالیت های استانی  تاکید کرد: با تفویض اختیار به استان ها به دنبال تعریف و تدوین راهکاری هستیم که بر اساس آن، امورات و موضوعات هر استان در خود همان استان مدیریت شود.   

در این دیدار شماری از فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی در سخنانی دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را به منظور تقویت فعالیت‌های اقتصادی در استان مطرح کردند.

شناسه خبر: 104159

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده