دکتر واعظی در جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان خراسان رضوی:

دولت همواره به دنبال توسعه و شکوفایی استان‌های کشور است / سرمایه گذاری در خراسان رضوی زودبازده است/ تاکید بر تلاش همگانی برای توسعه اشتغال و حمایت همه‌جانبه از تولید ملی

جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان خراسان رضوی روز یکشنبه به ریاست رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد و در آن ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 104137 -

يکشنبه 9 ارديبهشت 1397 - 15:07

دکتر محمود واعظی در این جلسه که در آستانه سفر رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان خراسان رضوی با حضور استاندار و مسوولان استانی، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مدیران عامل بانک‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی برگزار شد، بر ضرورت تلاش در راستای انجام وظایف و اجرای برنامه‌های دولت برای توسعه اشتغال و حمایت همه‌جانبه از تولید ملی تاکید کرد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با اشاره به لزوم کاهش تصدی گری دولتی در بخش های مختلف اقتصادی و واگذاری طرح ها و پروژه ها به بخش خصوصی با هدف جذب سرمایه گذاری ها، گفت: استان خراسان رضوی ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی برای افزایش تولید محصولات برای صادرات دارد و باید در سرمایه گذاری ها توجه ویژه ای به این ظرفیت داشته باشیم.

دکتر واعظی با بیان اینکه افزایش صادرات منجر به تولید بیشتر خواهد شد، توجه به کیفیت محصول را حائز اهمیت برشمرد و افزود: اگر می خواهیم محصول ایرانی در داخل و خارج از ایران طرفدار داشته باشد، باید کیفیت تولید را ارتقاء دهیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در استان خراسان رضوی با توجه به شاخص ها و ظرفیت‌های موجود استان از جمله نیروی انسانی با استعداد و فعال، سرمایه گذاری زودبازده خواهد بود، اظهار داشت: دولت همواره به دنبال توسعه و شکوفایی استان‌های کشور است و سفر رئیس جمهور به هر استانی فرصتی بسیار مغتنم برای رفع موانع و مشکلات از مسیر اجرای برنامه‌ها و سیاست گذاری‌ها برای توسعه کشور در بخش های مختلف است.

دکتر واعظی  همچنین وجود بارگاه نورانی امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضور میلیونی زائران آن حضرت در طول ایام سال را فرصتی خوب برای توسعه گردشگری مذهبی و فعالیت های فرهنگی در استان خراسان رضوی عنوان کرد.

در این جلسه استاندار، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مدیران عامل بانک‌ها و فعالان اقتصادی در سخنان جداگانه‌ای با اشاره به ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان خراسان رضوی در بخش‌های مختلف صنعت و معدن، کشاورزی، ترانزیت و گردشگری، پیشنهادات و طرح‌های خود را برای توسعه سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها مطرح کردند.

شناسه خبر: 104137

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده