رییس جمهور در دیدار سفیر جدید اروگوئه:

اراده سیاسی ایران توسعه روابط با کشورهای دوست در آمریکای لاتین است / تأکید بر حمایت از روابط بخش خصوصی دو کشور

رییس‌ جمهور در دیدار سفیر جدید اروگوئه در تهران تاکید کرد: اراده سیاسی جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط با کشورهای دوست در آمریکای لاتین از جمله اروگوئه است و باید از ظرفیت‌های متقابل و گسترده تهران و مونته ویدئو برای تقویت همکاریهای مشترک استفاده کنیم.

شناسه خبر: 100203 -

چهارشنبه 25 مرداد 1396 - 12:54

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه هنگام دریافت استوارنامه "کارلوس سگار بی‌فون اشتانماین"، ضرورت توسعه همکاریهای کنونی دو کشور در حوزه های علمی، و فناوری، از جمله داروسازی را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد بخش‌های خصوصی و دولتی ایران و اروگوئه با کسب آگاهی دقیق از ظرفیت‌های یکدیگر، فعالیت های خود را به نفع منافع دو ملت گسترش دهند.

دکتر روحانی اظهار داشت: دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران و اروگوئه درباره مسایل جهانی به یکدیگر نزدیک است و هر دو کشور معتقدند روابط در عرصه بین‌الملل باید براساس احترام متقابل برقرار باشد.

رییس‌ جمهور ، تصمیم‌گیری برای امور هر کشوری را صرفا در حوزه اختیارات مردم آن کشور دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تلاش برخی قدرتهای بزرگ برای تهدید و مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر از جمله در آمریکای لاتین را ایستادگی در برابر اراده ملت‌ها و موجب گسترش تنش‌های منطقه‌ای می‌داند.

سفیر جدید اروگوئه نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهور کشورمان و همچنین ابلاغ پیام تبریک رییس جمهور کشورش به مناسبت انتخاب مجدد دکتر روحانی، گفت: مونته ویدئو مصمم به توسعه و گسترش روابط خود با تهران است.

"کارلوس سگار بی‌فون اشتانماین" افزود: تمام تلاش خود را برای توسعه و تقویت همکاریهای دو کشور در همه حوزه ها بکار خواهم گرفت.

وی  اظهارداشت: دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران و  اروگوئه در مجامع بین‌المللی به یکدیگر نزدیک و شبیه است و اروگوئه همواره در کنار ایران به عنوان یک کشور دوست است.

شناسه خبر: 100203

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده