رییس‌ جمهور در دیدار معاون رییس جمهور کوبا:

روابط ایران و کوبا عمیق و رو به رشد است/تاکید بر اجرای سریعتر توافقات میان دو کشور

رییس جمهور در دیدار معاون رییس جمهور کوبا با بیان اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و کوبا پس از انقلاب اسلامی روابطی عمیق و رو به رشد بوده، گفت: جمهوری اسلامی ایران و کوبا در آرمان‌های بزرگی مثل استقلال و آزادی شریک و همفکر هستند و در برابر سلطه‌گری و تضییع حقوق ملت خود، ایستاده‌اند.

شناسه خبر: 100039 -

يکشنبه 15 مرداد 1396 - 20:40

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در دیدار "اولیسس دل‌تور" با موفق و مفید توصیف کردن سفر سال گذشته خود به کوبا، اظهار داشت: باید آنچه در آن سفر مورد توافق قرار گرفت به مرحله اجرا برسد. سفر شما به تهران نیز گواه اراده سیاسی قاطع کوبا برای توسعه روابط با ایران است و امیدوارم در دولت دوازدهم روابط دو کشور دوستانه‌تر و گسترده‌تر شود.

رییس جمهور تأکید کرد: در حالی که برخی قدرت‌ها می‌کوشند با نقض تعهدات و اقداماتی نظیر تحریم ملت‌های آزادی‌خواه را تحت فشار قرار دهند، ایستادگی و همبستگی کشورهای مستقل ضروری است.

اولیسس دل‌تور معاون رییس جمهور کوبا نیز در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک رائول کاسترو رییس جمهور کوبا، پیروزی مجدد دکتر روحانی در انتخابات را باعث خوشحالی دولت و ملت کوبا و نشانگر ثبات سیاسی و توسعه اقتصادی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران دانست.

معاون رییس جمهور کوبا اضافه کرد: ایران همواره می‌تواند روی همبستگی دولت و ملت کوبا حساب کند و متقابلاً کوبا نیز از حمایت‌های مستمر و کمک‌های دولت و ملت ایران از ملت کوبا در شرایط مختلف از جمله در برابر تحریم‌های ظالمانه تشکر می‌کند.

اولیسس دل‌تور اظهار داشت: اتحاد بین کشورهای همسو و مستقل در عرصه جهانی باید توسعه و تعمیق یابد.

شناسه خبر: 100039

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده