رییس‌ جمهور در دیدار رییس مجلس ملی تانزانیا:

اراده دولت دوازدهم توسعه روابط با کشورهای دوست بویژه در قاره آفریقا است

رییس جمهور در دیدار رییس مجلس ملی تانزانیا با بیان اینکه اراده دولت دوازدهم توسعه روابط با کشورهای دوست در سراسر جهان بویژه در قاره آفریقا است، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران همواره برای کمک و حمایت از مردم تانزانیا و توسعه مناسبات در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی با این کشور آمادگی دارد.

شناسه خبر: 100030 -

يکشنبه 15 مرداد 1396 - 20:12

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در دیدار "جاب یوستینر اندوگایی"گفت:‌ گسترش روابط با کشورهای قاره آفریقا از جمله تانزانیا و زنگبار برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است و این سفر نشان از اراده سیاسی طرفین در این راستا است.

رییس جمهور با بیان اینکه ایران، هیچگاه برای توسعه مناسبات و همکاری‌ها با کشورهای دوست توجهی به خواسته های  قدرت‌های مداخله گر نداشته و نخواهد داشت، افزود: امروز دیگر دوران مداخله در کشورهای مستقل و  اعمال اینگونه سیاست‌ها در جهان به پایان رسیده و نمی‌توان اینگونه خواسته ها را بر ملتها تحمیل کرد.

«جاب یوستینر اندوگایی» رییس مجلس ملی تانزانیا نیز در این دیدار با تقدیر از دعوت و میهمان‌نوازی شایسته جمهوری اسلامی ایران و تبریک انتخاب مجدد دکتر روحانی به عنوان رییس جمهور کشورمان افزود: حضور پرشور مردم ایران در انتخابات نشان از بالا بودن سطح دمکراسی در ایران است.

رییس مجلس ملی تانزانیا همچنین خواستار توسعه روابط و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف، میان دو کشور شد.

شناسه خبر: 100030

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده