رییس‌ جمهور در دیدار رییس مجلس صربستان:

تهران از گسترش همکاریها با بلگراد در همه عرصه ها استقبال می کند / ثبات و امنیت منطقه بالکان برای ایران حائز اهمیت است

رییس جمهور، روابط ایران و صربستان را دیرینه و دوستانه خواند و از گسترش همکاریها با بلگراد در همه عرصه ها استقبال کرد.

شناسه خبر: 100014 -

يکشنبه 15 مرداد 1396 - 16:24

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار «مایا گویکوویچ» رییس مجلس صربستان گفت: امنیت منطقه بالکان همواره برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت داشته و امیدواریم روز به روز شاهد تحکیم صلح و ثبات در آن منطقه باشیم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه ایران و صربستان ظرفیت های گسترده ای برای توسعه همکاری های مشترک دارند، افزود: این ظرفیت های همکاری بویژه در حوزه اقتصادی و تجاری با تقویت هر چه بیشتر تعاملات بانکی،  می تواند نقش عمده ای در توسعه روابط دو کشور ایجاد کند.

دکتر روحانی لغو روادید شهروندان ایرانی از سوی مجلس و دولت صربستان، را زمینه‌ساز فعال شدن عرصه‌های مختلف روابط دوجانبه دانست و اظهار امیدواری کرد، سفر رییس مجلس صربستان زمینه‌ خوبی برای تحرک بیشتر و گسترش روابط باشد.

رییس‌ جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران پیوسته حامی مذاکره و گفتگو برای حل و فصل مسایل اختلافی بین کشورها و جلوگیری از اختلافات بویژه در منطقه بالکان بوده است.

دکتر روحانی اظهار داشت: متأسفانه کشورهای بزرگ دنیا به مسایل مناطق حساس جهان نظیر بالکان و خاورمیانه صرفاً از دید منافع خودشان می‌نگرند و تصمیم می‌گیرند و لذا بسیار مهم است که بتوانیم مسایل خودمان را با گفتگو و مذاکره حل و فصل کنیم.

«مایا گویکوویچ» رییس مجلس صربستان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ پیام تبریک رییس جمهور و مجلس صربستان به دکتر روحانی، گفت: امیدواریم در دوره جدید روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

رییس مجلس صربستان اظهار داشت: مجالس ایران و صربستان نیز روابط بسیار خوبی با یکدیگر دارند و حتی به دنبال گسترش روابط چند جانبه در کنار روابط دوجانبه با یکدیگر هستند.

گویکوویچ با بیان اینکه به زودی روادید سفر شهروندان ایرانی به صربستان لغو خواهد شد، دعوت رسمی رییس جمهور کشورش برای سفر دکتر روحانی به این کشور را نیز اعلام کرد.

شناسه خبر: 100014

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده