رییس‌ جمهور در دیدار رییس مجلس بلاروس:

روابط بخش‌های اقتصادی خصوصی ایران و بلاروس باید تقویت شود/ استقبال از پیشنهاد رییس جمهور بلاروس برای اجرای پروژه‌های مشترک جدید

رییس جمهور در دیدار رییس مجلس بلاروس، با اشاره به روابط همواره دوستانه دو کشور ، تاکید کرد: ایران و بلاروس ظرفیت‌های خوبی برای همکاری‌های مشترک صنعتی دارند که باید با استفاده از این ظرفیت‌ها روابط بخش‌های اقتصادی خصوصی دو کشور را نیز تقویت کنیم.

شناسه خبر: 100000 -

يکشنبه 15 مرداد 1396 - 14:14

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار میخائیل میاسینکوویچ  با استقبال از پیشنهادات مطرح شده از جانب رییس جمهور بلاروس برای اجرای پروژه‌های مشترک جدید بین دو کشور، گفت: اولین قدم برای گسترش روابط اقتصادی، برقراری روابط بانکی خوب بین دو کشور است این روند باید شتاب گیرد.

دکتر روحانی اضافه کرد: نکته مهم دیگر توافق ما با اتحادیه اقتصادی اوراسیا است که اگر در این زمینه در مذاکرات به توافق نهایی و امضاء اسناد برسیم، تحول بزرگی در روابط اقتصادی فیمابین ایجاد خواهد کرد.

دکتر روحانی تقویت کریدور شمال – جنوب را نیز برای دو کشور حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: ایران و بلاروس فهرست بلندی از ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی برای توسعه روابط دارند که باید در سایه اراده سیاسی قوی موجود برای گسترش روابط، این ظرفیت‌ها را فعال کنند.

رییس‌ جمهور با اشاره به نزدیکی نظرات دو کشور در مسایل بین‌المللی گفت که این نزدیکی مواضع می‌تواند زمینه‌ای برای کنار هم قرار گرفتن ایران و بلاروس در مجامع بین‌المللی و گسترش روابط بیش از پیش دو کشور باشد.

میخائیل میاسینکوویچ رییس مجلس بلاروس نیز در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک رییس جمهور و مردم کشورش به مناسبت آغاز دوره جدید فعالیت دکتر روحانی و آرزوی موفقیت برای دولت دوازدهم، گفت: سخنرانی شما در مراسم تحلیف بسیار متوازن و قوی بود که سمت و سوی شما در سیاست داخلی و خارجی را به خوبی تبیین کرد و در آن پیام‌های بسیار مثبتی برای مردم، نخبگان سیاسی و جامعه جهانی وجود داشت.

رییس مجلس بلاروس اضافه کرد: باید اراده قوی و سطح بالای روابط سیاسی دو کشور را در زمینه گسترش روابط اقتصادی به فعلیت برسانیم. ایران و بلاروس زمینه‌های خوبی برای گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های نفت، صنعت، ماشین‌سازی و صادرات و واردات دارند و باید با بهره‌گیری از سیستم‌های مدرن بانکی مراودات بانکی خود را نیز بیش از پیش گسترش دهند.

شناسه خبر: 100000

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده