پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۲:۳۵
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

پیام تبریک دکتر روحانی به رییس جمهوری جدید افغانستان

رییس جمهوری روز یکشنبه در پیامی انتخاب آقای اشرف غنی احمدزی به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان را به وی تبریک گفت.

رییس جمهوری در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا:

غرب در مبارزه با تروریسم ناکام بوده است/ بمباران، راه حل درستی برای مبارزه با تروریسم نیست/ روی میز ایران، منطق، مذاکره، استدلال و تعامل است/ در خطر بودن عتبات مقدسه عراق،خط قرمز ما است

رییس جمهوری در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی" ان بی سی" آمریکا، با اشاره به اینکه مبارزه با گروههای تروریستی در منطقه باید توسط مردم و دولت های منطقه انجام گیرد، تاکید کرد: دورانی که قدرتهای نظامی بزرگ برای ملت ها و مناطق دیگر تصمیم می گرفتند، به پایان رسیده و امروز باید به افكار عمومی ملت ها و دولت ها احترام گذاشت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در آستانه سفر به نیویورك برای شركت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو كرد.

در آستانه سفر به نیویورک انجام شد؛

دیدار رییس جمهوری با رهبر معظم انقلاب اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در آستانه سفر به نیویورك برای شركت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو كرد.

رییس جمهوری در پیامی فرارسیدن سالگرد استقلال جمهوری ارمنستان را به دولت و ملت آن کشور تبریک گفت.

پیام تبریک دکتر روحانی به مناسبت سالگرد استقلال ارمنستان

رییس جمهوری در پیامی فرارسیدن سالگرد استقلال جمهوری ارمنستان را به دولت و ملت آن کشور تبریک گفت.

رییس جمهوری درگذشت حجت الاسلام و المسلمین دعاگو را تسلیت گفت

رییس جمهوری در پیامی در گذشت حجت الاسلام والمسلمین محسن دعاگو امام جمعه شمیرانات را به مقام معظم رهبری، مردم شمیرانات بالاخص خانواده، منسوبان و علاقه مندان ایشان تسلیت گفت.

متن گفت‌وگوی رییس جمهوری با شبکه تلویزیونی آمریکایی "ان بی سی"

رییس جمهوری در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی آمریکایی "ان بی سی"، با تشریح مهمترین مواضع دولت و ملت ایران در خصوص مسایل منطقه ای و بین المللی از جمله تروریسم و چگونگی برخورد موثر با آن، گفت: تروریسم به هر شكل و نامی، می تواند تهدیدی برای صلح، آرامش، زندگی انسانها و تهدید بزرگ برای توسعه باشد.

در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی عنوان شد؛

به طور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنید/ مصوبات دولت برای ساماندهی بهینه مصرف آب در تهران و واكنش نسبت به مشتركان پرمصرف/ ضرورت تبدیل کشور به کریدور ترانزیت کالا

هیات وزیران روز چهارشنبه با توجه به وضعیت منابع آب كشور و كاهش بارندگی ها نسبت به سال گذشته و سالهای قبل و كمبود شدید ذخایر آبی، از عموم مردم ایران و بویژه مردم شهر تهران خواست به طور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنند.

رییس‌جمهوری در دیدار وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان:

نهال روابط دوستانه و صمیمانه ایران و آذربایجان باید تنومندتر شود/ نباید به كشورهای ثالث اجازه دهیم که در روابط صمیمی تهران - باکو اخلال ایجاد کنند

رییس‌جمهوری صبح امروز (چهارشنبه)، آقای «شاهین مصطفی یف» وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان و رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را به حضور پذیرفت.

رییس‌ جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری خلق کره:

ایران برای گسترش روابط با شرق آسیا اهمیت خاصی قایل است

دکتر روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و تقویت روابط با کشورهای شرق آسیا اهمیت خاصی قایل است، اظهار داشت: ایران و کره با فعال کردن ظرفیت‌های خود می‌توانند تحرک بیشتری در روابط و مناسبات خود ایجاد کنند.