دوشنبه 19 بهمن 1394 - 15:39
فارسی | العربية | English

رییس جمهوری در دیدار نخست وزیر یونان:

ایران آماده گسترش همکاری ها با اتحادیه اروپا و از جمله یونان است/ استفاده ابزاری از تروریسم بی نتیجه است

رییس جمهوری در دیدار نخست وزیر یونان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش همکاری ها با اتحادیه اروپا و از جمله یونان است و تقویت روابط و همکاری های تهران – آتن به نفع ملت های دو کشور است.

در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای و افتخار آفرینان برجام؛

رییس جمهوری به اعضای تیم مذاکرات و خانواده شهدای هسته‌ای، نشان‌های دولتی اعطا کرد

رییس‌ جمهوری با اهدای نشان‌های درجه یک لیاقت و درجه سه خدمت و نیز لوح زرین سپاس از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در بخش‌های دیپلماتیک، فنی و حقوقی و نیز خانواده شهدای هسته‌ای تجلیل کرد.

در جلسه هیات وزیران به ریاست دکتر روحانی ؛

عیدی کارمندان دولت 6 میلیون و 880 هزار ریال تعیین شد

هیات دولت در جلسه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، پاداش پایان سال 1394(عیدی) کارکنان دولت را مبلغ ثابت 6 میلیون و 880 هزار ریال تعیین کرد.

دکتر روحانی درگذشت والده رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را تسلیت گفت

رییس جمهوری در پیامی درگذشت والده مکرم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس‌ جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را تسلیت گفت.

برگزاري آيين اختتاميه سي و سومين جشن كتاب سال با حضور دكتر روحاني

آيين اختتاميه سي و سومين دوره جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران و بيست و سومين دوره جايزه جهاني كتاب سال جمهوري اسلامي ايران با حضور رييس جمهوري آغاز شد.

دکتر روحانی در همایش ملی "زنان، اعتدال و توسعه":

اعتدال شعار نیست؛ بینش، مسیر تفکر و گفتمان است/ همه و در هر شرایطی هفتم اسفند پای صندوق انتخابات حاضر شویم / تفکر فمینیستی را قبول نداریم، اما تحجر را هم نمی‌پذیریم / باید حضور و توانمندی بانوان را باور کنیم

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد و دولت به عنوان خدمتگزار ملت وظیفه خود می‌داند که زمینه های لازم را برای رشد و تعالی بانوان کشور و حضور فعال تر آنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فراهم سازد، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بانوان کشورمان در همه عرصه‌های سیاسی و اجتماعی حضور چشمگیر و مؤثری داشتند و بی‌تردید در انتخابات هفتم اسفند نیز شاهد حضور مؤثر و تأثیرگذار آنان خواهیم بود.

با حضور رييس جمهوري و در راستاي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي انجام شد؛

آغاز عمليات اجرايي و افتتاح همزمان چندين طرح عمراني، صنعتي و بهداشتي استان خراسان رضوي

در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛ عمليات اجرايي برقي‌سازي قطار مشهد - تهران و بهره‌برداری از مرحله نخست افزایش ظرفیت این مسیر ریلی در قالب هوشمندسازی ترافیک قطار، توسعه و افزایش ظرفیت ایستگاه راه‌آهن مشهد با حضور رييس‌جمهوري آغاز شد.

با حضور رييس‌جمهوري و همزمان با ايام الله دهه مبارك فجر؛

فاز ٣ خط يك قطار شهري مشهد افتتاح شد

بهره برداری از فاز ٣ خط يك قطار شهري مشهد مقدس، روز شنبه و همزمان با ايام الله دهه مبارك فجر، با حضور حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس‌جمهوري آغاز شد.

همزمان با روز فناوری فضایی و در سومین روز از دهه مبارک فجر انجام شد؛

رونمایی از سه دستاورد مهم عرصه فضایی کشور با حضور رییس جمهوری

سه دستاورد مهم عرصه فضایی کشور ، همزمان با روز فناوری فضایی و در سومین روز از دهه مبارک فجر، با حضور رییس‌ جمهوری رونمایی و افتتاح شد.

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه آلمان:

برنامه ریزی برای همکاری بلند مدت تهران – برلین ضروری است /باید همه طرف ها برای مستحکم کردن پایه های برجام تلاش کنند/ جلوی انتقال منابع مالی و تسلیحاتی به تروریسم باید سد شود

رییس جمهوری، با استقبال از گسترش همکاری های همه جانبه ایران با اتحادیه اروپا و از جمله آلمان تاکید کرد: تهران و برلین برای تعمیق همکاری های مشترک در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مصمم هستند.

رییس جمهوری در گفت وگوی تلویزیونی با مردم:

دولت حامی کارآفرینان است/ باید بهترین ها را برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزینیم/ نقش آفرین اصلی در صحنه اقتصادی و سیاسی مردم هستند؛ دولت یاریگر است/ همه باید برای ساختن ایران اسلامی دست به دست هم دهیم

رییس جمهوری، افزایش رفاه مردم را از اهداف اصلی دولت یازدهم دانست و با تاکید بر اینکه رفع مشکلات و پیشرفت کشور در گرو تقویت امید مردم است، گفت:همه باید برای ساختن ایران اسلامی دست به دست هم دهیم.