پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۵
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:

تعامل سازنده با ایران، خواست اکثر کشورها/ ایران پرچمدار مبارزه با افراط، خشونت و تروریسم است/ مبنای مذاکره تامین حقوق و منافع ملت است/ دریای خزر باید بدون مسابقه تسلیحاتی باشد

رییس جمهوری روز چهارشنبه و در جلسه‌ هیأت دولت با تشریح دستاوردهای سفر خود به نیویورک و آستراخان به نقش بی‌بدیل ایران اسلامی در منطقه و جهان پرداخت و تصریح کرد: اکثر کشورها می‌خواهند با جمهوری اسلامی ایران ارتباط خوب و تعامل سازنده‌ای داشته باشند.

پیام تبریک رییس جمهوری به مناسبت روز ملی قبرس

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در پیامی روز ملی قبرس را به "نیکوس آناستاسیادس"، رییس جمهور، دولت و ملت این کشور تبریک گفت.

حضور دكتر روحانی در مراسم ختم والده آیت الله هاشمی شاهرودی

رییس جمهوری در مراسم ختمی كه به مناسبت درگذشت مادر آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شده بود، شركت كرد.

رییس جمهوری در فرودگاه مهرآباد:

مذاکرات هسته ای ادامه می یابد/ مصالحه با ایران به نفع همه است/ کسی که در قرن ۲۱، در فضای قرن ۱۹ فکر کند، به خودش ضرر زده است/"کامرون"از ما درخواست ملاقات داشت/ تصویب پیشنهاد ایران درباره میزان حاکمیتی ۵ کشور در دریای خزر

رییس جمهوری دوشنبه شب با تشریح نتایج و دستاوردهای سفر خود به نیویورک و آستراخان گفت: نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل وضعیت و مسایل پیش آمده در منطقه ما و اساساً وضعیتی که در دنیا بوجود آمده، اهمیت مضاعفی داشت و در سخنرانی ام در مجمع عمومی سازمان ملل، مواضع ملت ایران را تشریح کردم.

پس از سفر به نیویورک و آستراخان؛

رییس جمهوری به تهران بازگشت

رییس‌ جمهوری که به منظور شرکت در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و چهارمین نشست سران کشورهای ساحلی دریای خزر به نیویورک و استراخان سفر کرده بود، دوشنبه شب به تهران بازگشت.

در چهارمین دیدار طی یکسال اخیر؛

روسای جمهور ایران و روسیه روند همکاری‌های دوجانبه را بررسی کردند

روسای جمهوری ایران و روسیه در چهارمین دیدار خود طی یکسال اخیر روند توافقات و همکاری‌های تهران - مسکو را بررسی کردند.

رییس جمهوری در مراسم امضای اسناد همکاری میان کشورهای ساحلی دریای خزر:

کشورهای ساحلی دریای خزر به تعامل و منافع مشترک بیاندیشند/ تاکید بر ضرورت اجماع در تدوین مقررات و قوانین مربوط به دریای خزر/ نیروی نظامی هیچ کشور خارجی نباید در دریای خزر قدم بگذارد

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه کشورهای ساحلی دریای خزر علاوه بر منافع خود باید به منافع مشترک و تعامل با یکدیگر بیاندیشند، گفت: منافع ملت‌ها و همکاری‌های مشترک می‌تواند اتحاد میان کشورهای ساحلی دریای خزر را تقویت کند.

متن کامل سخنان رییس‌ جمهوری در اجلاس سران كشورهای ساحلی دریای خزر

رییس‌ جمهوری در چهارمین اجلاس سران كشورهای ساحلی دریای خزر گفت: تبدیل دریای خزر به نمادی از توسعه و همکاری و مرکزی برای دوستی و پیشرفت، از بزرگترین اقداماتی خواهد بود که این نعمت الهی را برای نسلهای بعدی ما حفظ کرده و زمینه را برای ایجاد رفاه و توسعه در سواحل این دریا آماده می‌سازد.

رییس جمهوری در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر:

دریای خزر باید مرکز توسعه و رفاه، صلح و امنیت و سمبل همکاری ملتها باشد/ اصل حفاظت از محیط زیست خزر خدشه ناپذیر است

رییس جمهوری در اجلاس سران ساحلی دریای خزر گفت : دریای خزر باید"مرکز توسعه و رفاه"،"نماد صلح و امنیت" و سمبل"همکاری ملتهای" ما باشد. برای این منظور شایسته است به این موضوع بیندیشیم كه چگونه بخش بزرگی از این پهنه آبی بی نظیر را به عنوان «پهنه آبی مشترك» برای استفاده همگان و تضمین دریانوردی آزاد، مشترك نگه داریم؛ و این مجموعه را با همکاریهای جمعی و مشترک به سوی "توسعه و رفاه" و "صلح وامنیت" سوق دهیم.