دوشنبه 19 بهمن 1394 - 01:02
فارسی | العربية | English

در جلسه هیات وزیران به ریاست دکتر روحانی ؛

عیدی کارمندان دولت 6 میلیون و 880 هزار ریال تعیین شد

هیات دولت در جلسه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، پاداش پایان سال 1394(عیدی) کارکنان دولت را مبلغ ثابت 6 میلیون و 880 هزار ریال تعیین کرد.

دکتر روحانی درگذشت والده رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را تسلیت گفت

رییس جمهوری در پیامی درگذشت والده مکرم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس‌ جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را تسلیت گفت.

برگزاري آيين اختتاميه سي و سومين جشن كتاب سال با حضور دكتر روحاني

آيين اختتاميه سي و سومين دوره جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران و بيست و سومين دوره جايزه جهاني كتاب سال جمهوري اسلامي ايران با حضور رييس جمهوري آغاز شد.

دکتر روحانی در همایش ملی "زنان، اعتدال و توسعه":

اعتدال شعار نیست؛ بینش، مسیر تفکر و گفتمان است/ همه و در هر شرایطی هفتم اسفند پای صندوق انتخابات حاضر شویم / تفکر فمینیستی را قبول نداریم، اما تحجر را هم نمی‌پذیریم / باید حضور و توانمندی بانوان را باور کنیم

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد و دولت به عنوان خدمتگزار ملت وظیفه خود می‌داند که زمینه های لازم را برای رشد و تعالی بانوان کشور و حضور فعال تر آنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فراهم سازد، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بانوان کشورمان در همه عرصه‌های سیاسی و اجتماعی حضور چشمگیر و مؤثری داشتند و بی‌تردید در انتخابات هفتم اسفند نیز شاهد حضور مؤثر و تأثیرگذار آنان خواهیم بود.

با حضور رييس جمهوري و در راستاي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي انجام شد؛

آغاز عمليات اجرايي و افتتاح همزمان چندين طرح عمراني، صنعتي و بهداشتي استان خراسان رضوي

در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛ عمليات اجرايي برقي‌سازي قطار مشهد - تهران و بهره‌برداری از مرحله نخست افزایش ظرفیت این مسیر ریلی در قالب هوشمندسازی ترافیک قطار، توسعه و افزایش ظرفیت ایستگاه راه‌آهن مشهد با حضور رييس‌جمهوري آغاز شد.

با حضور رييس‌جمهوري و همزمان با ايام الله دهه مبارك فجر؛

فاز ٣ خط يك قطار شهري مشهد افتتاح شد

بهره برداری از فاز ٣ خط يك قطار شهري مشهد مقدس، روز شنبه و همزمان با ايام الله دهه مبارك فجر، با حضور حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس‌جمهوري آغاز شد.

رییس جمهوری در گذشت پدر شهیدان اسدی خانوکی را تسلیت گفت

رییس جمهوری در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم حاج علی اکبر اسدی خانوکی پدر بزرگوار سردار شهید حسین اسدی خانوکی و همچنین شهیدان افتخار‌آفرین حسن و عبدالرضا ، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رضوان و رحمت واسعۀ الهی و همجواری با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.

همزمان با روز فناوری فضایی و در سومین روز از دهه مبارک فجر انجام شد؛

رونمایی از سه دستاورد مهم عرصه فضایی کشور با حضور رییس جمهوری

سه دستاورد مهم عرصه فضایی کشور ، همزمان با روز فناوری فضایی و در سومین روز از دهه مبارک فجر، با حضور رییس‌ جمهوری رونمایی و افتتاح شد.

در جلسه هیات وزیران به ریاست دکتر روحانی تصویب شد؛

مازاد مسکن مهر در برخی از مناطق کشور بدون در نظر گرفتن برخی شرایط به متقاضیان واگذار می شود/ اختصاص 5 هزار میلیارد ریال به وزارت نیرو برای احداث و تکمیل خدمات زیربنایی پروژه های مسکن مهر

هیأت وزیران در راستای اجرایی نمودن طرح‌های آتی تأمین مسکن، ‌با واگذاری واحدهای فاقد متقاضی طرح مسکن مهر مازاد بر عرضه و تقاضا ، بدون در نظر گرفتن برخی شرایط موافقت کرد.

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه آلمان:

برنامه ریزی برای همکاری بلند مدت تهران – برلین ضروری است /باید همه طرف ها برای مستحکم کردن پایه های برجام تلاش کنند/ جلوی انتقال منابع مالی و تسلیحاتی به تروریسم باید سد شود

رییس جمهوری، با استقبال از گسترش همکاری های همه جانبه ایران با اتحادیه اروپا و از جمله آلمان تاکید کرد: تهران و برلین برای تعمیق همکاری های مشترک در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مصمم هستند.

رییس جمهوری در گفت وگوی تلویزیونی با مردم:

دولت حامی کارآفرینان است/ باید بهترین ها را برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزینیم/ نقش آفرین اصلی در صحنه اقتصادی و سیاسی مردم هستند؛ دولت یاریگر است/ همه باید برای ساختن ایران اسلامی دست به دست هم دهیم

رییس جمهوری، افزایش رفاه مردم را از اهداف اصلی دولت یازدهم دانست و با تاکید بر اینکه رفع مشکلات و پیشرفت کشور در گرو تقویت امید مردم است، گفت:همه باید برای ساختن ایران اسلامی دست به دست هم دهیم.