پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۸
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

دکتر روحانی پیش از عزیمت به اندونزی:

امیدوارم در اجلاس اندونزی بحث‌های مفیدی درباره یمن و مسائل منطقه داشته باشیم/مداخله غیرمسئولانه برخی در یمن با احکام اسلام و مقررات بین‌المللی سازگار نیست/شرایط بین‌المللی برای کشورمان هر روز بهتر می‌شود

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مداخله غیرمسئولانه برخی کشورها در یمن با احکام اسلام و مقررات بین‌المللی سازگاری ندارد، این مداخلات را ناشی از عدم تعادل فکری و روحی مداخله کنندگان توصیف کرد و اظهار داشت: امیدوارم در متن و حاشیه اجلاس سران آسیا – آفریقا بحث‌های مفیدی درباره یمن و مسائل منطقه داشته باشیم.

به منظور شرکت در اجلاس گرامیداشت شصتمین سال تأسیس کنفرانس آسیا – آفریقا؛

دکتر روحانی دقایقی پیش عازم اندونزی شد

رییس جمهوری به منظور شرکت در اجلاس گرامیداشت شصتمین سال تأسیس کنفرانس آسیا – آفریقا دقایقی پیش با بدرقه رسمی معاون اول خود و با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری تهران را به مقصد جاکارتا ترک کرد.

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا:

ایجاد تحرک در روابط با ونزوئلا بویژه در عرصه اقتصادی /بهای کنونی نفت به زیان تولید کنندگان و ثبات بازار جهانی است

رییس جمهوری با بیان اینکه تهران علاقه‌مند به توسعه بیش از پیش روابط با کاراکاس است، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از ایجاد تحرک در روابط خود با ونزوئلا بویژه در عرصه اقتصادی، استقبال می کند.

رییس جمهوری هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید تایلند:

تهران و بانکوک می‌توانند در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و گردشگری همکاری تنگاتنگی داشته باشند/ ایران آماده گسترش همکاری‌های اقتصادی با بانکوک است

رییس جمهوری با اشاره به زمینه‌های گسترده همکاری میان ایران و تایلند، گفت که دو کشور می‌توانند در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و گردشگری همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

رییس جمهوری هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید الجزایر:

قدردانی از مواضع الجزایر در خصوص برنامه هسته‌ای ایران/ تاکید بر تلاش مشترک ایران و الجزایر برای بازگرداندن صلح و آرامش به منطقه

رییس جمهوری رژیم صهیونیستی را خطر اصلی منطقه در زمینه سلاح های کشتار جمعی نظیر تسلیحات هسته ای، شیمیایی و میکروبی دانست و تصریح کرد: همه کشورها باید به فشارهای سیاسی خود با هدف سرفرود آوردن این رژیم در برابر قوانین بین المللی و پذیرش این قوانین، بیفزایند.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید سنگال:

ایران آماده گسترش سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و صنعتی در سنگال است / علاقه مندی ایران برای گسترش همکاری‌ با کشورهای آفریقایی از جمله سنگال

رییس جمهوری با تأکید بر علاقه مندی ایران به گسترش روابط با کشورهای آفریقایی، گفت: سنگال به عنوان کشوری مهم در قاره آفریقا مورد توجه ایران است و ما از توسعه تعاملات اقتصادی و فرهنگی با این کشور استقبال می‌کنیم.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید یونان:

هیچ مانعی برای توسعه روابط دو کشور تاریخ ساز ایران و یونان وجود ندارد

رییس جمهوری از یونان به عنوان دروازه اروپا یاد کرد و گفت: یونان دارای ظرفیت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف است و اقتصادهای ایران و یونان در بسیاری از عرصه ها ، می‌توانند مکمل یکدیگر باشند.

دکتر روحانی در نشست هیات های عالیرتبه ایران و افغانستان:

تهران و کابل برای گسترش همه جانبه روابط، اراده جدی دارند/ توافق دو کشور برای مقابله با قاچاق مواد مخدر، افراط‌ گرایی و تروریسم

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه تهران – کابل برای گسترش همه جانبه روابط اراده جدی دارند، تصریح کرد: دو طرف همچنین برای هم‌فکری و همکاری در زمینه مقابله با خطر افراط‌ گرایی و تروریسم در کل منطقه و رفع ریشه‌ای این خطرهمگانی مصمم هستند.

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه استرالیا:

مبارزه با علت‌ها و ریشه‌های تروریسم باید در اولویت باشد/ راه‌حل بحران یمن سیاسی است /تاکید بر ضرورت تحرک بیشتر در مناسبات تهران – کانبرا

رییس جمهوری با تأکید بر ضرورت مهار تروریست‌ها در منطقه، تأکید کرد که برای مبارزه با علت‌ها و ریشه‌های فکری و اقتصادی تروریسم باید تلاش بیشتری صورت پذیرد.