پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۲
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

در نامه مهم رییس جمهوری به معاون اول ابلاغ شد؛

رونق بخشی به اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی ضرورت ملی است/ برنامه جامع اصلاح نظام بانکی و توسعه بازار اولیه سرمایه تدوین شود/ سامان بخشی به بدهی های دولت و نحوه تسویه آنها

رییس جمهوری در نامه مهمی به دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید برنامه جامع اصلاح نظام بانکی و توسعه بازار اولیه سرمایه تدوین شود، رونق بخشی به اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی را ضرورت ملی دانست.

رییس جمهوری در ضیافت افطار با استانداران و معاونین وزرا:

دولت در پی شرایطی است كه فشار بر مردم هر روز كمتر شود/ باید مسیر صادرات غیرنفتی را هموار كرد/ لزوم واگذاری طرح‌های نیمه تمام عمرانی با شرایط آسان و قانونی به مردم

رییس جمهوری با اشاره به اقدامات دولت در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، معدن، كشاورزی و گردشگری اظهارداشت: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانیم مشكلات را پشت سر گذاشته و امیدی را كه در جامعه ایجاد شده، به یك حركت پرشتاب اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تبدیل كنیم.

رییس جمهوری در دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی:

مسایل باقیمانده بین ایران و آژانس در مدت کوتاهی قابل حل است/ آژانس باید نقش فنی و حقوقی خود را بدون ملاحظه نظرات قدرتها ایفا کند/ تبعیض در حقوق هسته‌ای خود را نمی‌پذیریم

رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جایگاه مهم و قانونی آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: توسعه فعالیتهای صلح آمیز هسته ای و همچنین عدم گسترش سلاح های هسته ای دو وظیفه اصلی آژانس است که باید به شکل متوازن و بدون تبعیض در قبال اعضا رعایت شود.

از سوی دکتر روحانی؛

سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ابلاغ شد

رییس جمهوری سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه مصوب مقام معظم رهبری را برای تهیه برنامه توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با توجه به جهت‌گیری‌های اساسی در این سیاست‌ها و رعایت اولویت‌های مورد تاکید دولت تدبیر و امید ، به رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ابلاغ کرد.

در جلسه هیأت دولت به ریاست دکتر روحانی؛

بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف به اعلام املاک غیرمنقول خود به بانک مرکزی شدند

هیأت دولت صبح چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد و مهم‌ترین مباحث جاری کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رییس جمهوری در ضیافت افطار با اصحاب رسانه و مطبوعات:

هدف رسانه ها باید شفاف سازی و آگاه سازی باشد/ اقتصاد مقاومتی را در هر شرایطی ادامه می‌دهیم/ اگر طرف مقابل زیاده‌خواهی نكند، توافق در دسترس است

رییس جمهوری تأكید كرد: دستیابی به توافق جامع هسته‌ای در چارچوب مذاكرات ژنو و لوزان در صورتی كه طرف مقابل ایران به دنبال زیاده‌خواهی نباشد، شدنی و امكان‌پذیر است.