پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۹
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

متن گفت وگوی تلویزیونی رییس جمهوری با مردم

رییس جمهوری در گفت و گویی تلویزیونی، حماسه سیاسی مردم در انتخابات را زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود به مذاکرات دانست و با تاکید بر اینکه در مورد امنیت ملی قدرتمندیم و هیچگونه نگرانی نداریم، گفت: با حضور رهبری با کفایت و ملتی منسجم بر همه مشکلات فائق می آییم.

در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛

فهرست تصویب‌نامه موضوع ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای مشابه تولید داخلی بازنگری شد

هیات وزیران در جلسه‌ای به ریاست حجت‌ الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، فهرست تصویب‌نامه موضوع ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای مشابه تولید داخلی توسط دستگاه‌های دولتی را که در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به تصویب دولت رسیده بود، با هدف تقویت و حمایت تولید داخلی مورد بازنگری قرار داد.

رییس جمهوری در پیامی به اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور:

تغییرات شگرف جهان، تحول نظام آموزشی را ضروری ساخته است/ نظام آموزش وپرورش باید حافظ انسجام ملی باشد/ حراست از انسجام اجتماعی درآموزش و پرورش به مثابه حراست از هویت فرهنگی ملت‌ها است

رییس جمهوری در پیامی به سی و دومین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور، تحول نظام آموزشی را با توجه به شرایط و تغییرات شگرف جهان امروز، ضروری دانست و تصریح کرد: نظام آموزش و پرورش باید حافظ انسجام ملی و عامل نهادینه سازی رفتارهای بهنجار اجتماعی باشد.

دکتر روحانی قهرمانی ورزشکاران تیم ملی تیراندازی با کمان مردان ایران را تبریک گفت

رییس جمهوری در پیامی قهرمانی ارزشمند ورزشکاران تیم ملی تیراندازی با کمان مردان ایران در مسابقات قهرمانی جهان در دانمارک را به هموطنان،قهرمانان این مسابقات، مربیان و دست اندرکاران تیم ملی تیراندازی با کمان کشور تبریک گفت.

رییس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی:

مناطق آزاد باید به جای واردات بر صادرات تمرکز کنند/ شرایط لازم برای استفاده از فرصت پسا تحریم فراهم‌ شود

رییس جمهوری در یکصد و نوزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی، با تاکید بر ضرورت ادامه روند اصلاحات ساختاری و مبارزه با رانت و مفاسد اداری در مناطق آزاد کشور، خواستار آن شد که مدیریت مناطق آزاد به سرعت شرایط لازم را برای استفاده از فرصت پسا تحریم در جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی و گسترش تولید صادرات گرا فراهم کنند.

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه فرانسه:

همکاری‌های ما در خصوص توافق باید پایه روابط توأم با اعتماد برای آینده باشد/ دعوت اولاند از دکتر روحانی برای سفر به پاریس
فابیوس: عقب‌ماندگی در روابط با ایران باید به طور مضاعف جبران شود

رییس‌جمهوری با تأکید بر اینکه همکار‌های ما در خصوص توافق وین باید پایه روابط توأم با اعتماد برای آینده باشد، این توافق را به نفع ایران، کشورهای ۱+۵ و همه بازیگران منطقه‌ای دانست و از آن به عنوان گام مهمی برای تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها یاد کرد.