جمعه 6 شهريور 1394 - 05:03
فارسی | العربية | English

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه غنا:

مقابله با تروریسم نیازمند عزم جدی و همکاری جمعی است/ تاکید بر گسترش روابط اقتصادی بخش های خصوصی دو کشور

دفتر رييس جمهوري از استقبال پرشور و کم نظیر مردم استان همدان قدرداني کرد/نوید آینده‌ای پرامیدتر برای شکوفایی و توسعه استان همدان

دفتر رييس جمهوري با انتشار پيامي با قدرداني از استقبال پرشور و کم نظیر مردم با ایمان و غیور خطه زرخیز و فرهنگ‌پرور استان همدان، تاکید کرد: استان تمدن‌ساز همدان شایسته توجه و رسیدگی مسئولان اجرایی کشور بوده و این راهبردی است که دولت تدبیر و امید با تکیه بر تمامی امکانات، تحقق آن را در صدر برنامه‌های خود قرار داده است.

رییس جمهوری در دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی:

ایجاد آرامش در فضای اقتصادی و اجتماعی کشور ، بزرگترین دستاورد و سرمایه مهم دولت است/ در دوران جدید پساتحریم نیازمند طراحی جدید هستیم/ دولت خود را مقید به قانون می داند و برای همه نهادهای مرتبط با انتخابات، احترام قائل است/ تأکید بر لزوم حذف تدریجی یارانه ها

رییس جمهوری ایجاد آرامش در فضای اقتصادی و اجتماعی کشور را بزرگترین دستاورد و سرمایه مهم دولت در دو سال گذشته خواند و گفت: دولت تمام تلاش خود را بکار گرفته تا به وعده های داده شده عمل کند که از جمله آنها کاهش تورم نقطه به نقطه 5/11 درصد و تورم دوازده ماهه 8/13 درصد است.

در جلسه هیأت وزیران تصویب شد؛

اختصاص 375 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی محور هراز/تهیه طرح جامع مکان‌یابی و ساماندهی سازه‌های مخابراتی ظرف یکسال

هیأت وزیران با اختصاص مبلغ سیصد و هفتاد و پنج میلیارد ریال اعتبار به وزارت راه و شهرسازی برای بهسازی محور هراز به منظور جلوگیری از وقوع بحران و ایجاد اختلال در ترافیک عبوری موافقت نمود.

با حضور رییس‌ جمهوری انجام شد؛

رونمایی از سکه طلا و ایران چک جدید با طرح حرم امام رضا(ع)

با حضور رییس‌ جمهوری مراسم رونمایی و انتشار سکه طلا با طرح حرم امام رضا(ع) برگزار شد.

رییس جمهور در پیامی به دهمین همایش بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی:

فارسی زبان خردورزی، اخلاق، گفت و گو و اعتدال است

رییس جمهوری در پیامی به دهمین همایش بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی، زبان فارسی را زبان خردورزری، مهربانی، گفت و گو، اعتدال، اخلاق، ادب و صلح، زبان پیراستگی و درست گویی دانست و گفت: کار محققان و تلاشگران عرصه ترویج زبان فارسی و ادب فارسی پاسخ به یک نیاز واقعی جهان، منطقه و جامعه یعنی نیاز به خرد، نیاز به مهربانی و نیاز به ادب است.

دکتر روحانی در نشست خبری در همدان:

امسال، سال عبور از تحریم و شروع حرکت پرشتاب به سوی رونق اقتصادی است/با به ثمر رسیدن برجام شاهد جذب بیشتر سرمایه‌های خارجی خواهیم بود/امیدوارم مردم همچون سال 92 در انتخابات سال 94 نیز حماسه بیافرینند

رییس جمهوری از اجرای 42 طرح و پروژه عمرانی با اعتبار 847 میلیارد تومان برای همدان در بخش های حمل و نقل، سد سازی، آب و فاضلاب، تاسیسات دانشگاهی، بهداشت و سلامت، گردشگری و معدن در سفر کاروان تدبیر و امید به این استان خبر داد.

دکتر روحانی در پیامی به جشنواره فرهنگی و هنری رضوی:

انسان معاصر در پرتو مشی مبتنی بر اعتدال رضوی می‌تواند به افق‌های امیدبخش در حیات مادی خود دست یابد/ جشنواره رضوی که با محوریت گفتگوی بین ادیان برگزار شده، می‌تواند بستری مناسب برای تعامل سازنده در جهان فراهم سازد

رییس جمهوری در پیامی به سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری رضوی تاکید کرد: انسان معاصر در پرتو آموزه‌های تعالی بخش دینی و مشی مبتنی بر اعتدال و خردورزی رضوی می‌تواند به آهنگ زندگی خود طراوتی نو بخشیده و به افق‌های امیدبخش و نشاط‌ آفرین در حیات مادی دست یابد.

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان همدان:

بسیار به آینده کشور امیدوار هستم/ برای ایجاد اشتغال باید همه کشور بسیج شود/ با رفع تحریم ها حرکت گسترده ای در مسیر رسیدن به توسعه متوازن و پایدار آغاز خواهد شد /باید فناوری های نوین و سرمایه ها را جذب کنیم/تلاش دولت وفای به عهد با ملت بوده است

رییس جمهوری عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان همدان با تاکید بر اینکه "بسیار به آینده کشور امیدوار هستم"، گفت: جاذبه ایران برای سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری بسیار افزایش یافته و با رفع تحریم ها حرکت گسترده ای در مسیر رسیدن به توسعه متوازن و پایدار آغاز خواهد شد.

با حضور رییس‌ جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد؛

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 9 طرح عمرانی، صنعتی و خدماتی

با حضور رییس جمهوری و از طریق ویدئو کنفرانس 5 طرح و پروژه عمرانی، صنعتی و خدماتی در سطح استان همدان افتتاح و دستور آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه دیگر صادر شد.

افتتاح بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان همدان با حضور ریاست جمهوری

بیمارستان فوق‌ تخصصی قلب و عروق فرشچیان همدان به عنوان بزرگترین بیمارستان قلب و عروق غرب کشور با حضور رییس‌ جمهوری افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

رییس جمهوری در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان همدان:

توفیق ملت در این دو سال بیش از انتظار بود/ اگر حمایت مردم نبود هیچ توفیقی به دست نمی‌آمد/ سپردن کارها به مردم برای تکمیل طرح ها و بهبود امور ضروری است

رییس جمهوری گفت: صبر، مقاومت، اتحاد و حضور مردم در صحنه، عامل اصلی پیشرفت کشور و موفقیت‌های دولت تدبیر و امید تاکنون بوده و از این به بعد هم باید همین راه ادامه پیدا کند.

دکتر روحانی در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان همدان:

باید اقتصاد ایران را در دوران پساتحریم به گونه ای بسازیم که غیرقابل تحریم باشد/هدف نهایی ما ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید اقتصاد ایران را در دوران پساتحریم به گونه ای بسازیم که غیرقابل تحریم باشد، گفت: دوران تحریم نشان داد که اقتصاد کشور را باید به گونه ای بسازیم که قابل تحریم نباشد و این خواست ملت ایران، کارآفرینان و مسوولان کشور است.