پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۰
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

دکتر روحانی تاکید کرد:

ایران در فناوری فضایی باید به افق های جدید دست یابد

رییس جمهوری،اجرایی شدن سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری را ضروری دانست و با اشاره به اینکه رشدِ مبتنی بر بهره وری در گرو ارتقای کارایی سازمان اداری کشور است، تاکید کرد: ایران در دانش فناوری فضایی نیز همچون فناوری اطلاعات، نانو و بیو تکنولوژی باید به افق های جدیدی دست یابد.

پیام دکتر روحانی به رییس جمهوری روسیه

پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در مسکو تسلیم ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه شد.

در آستانه ایام الله دهه فجر و با حضور در مرقد امام راحل انجام شد؛

تجدید میثاق رییس جمهوری و اعضای هیات دولت با آرمانهای امام خمینی (ره)

رییس جمهور و اعضای هیات دولت در آستانه ایام الله دهه فجر با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، ضمن قرائت فاتحه، با آرمانهای والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید بیعت كردند.

پیام تبریک دکتر روحانی به نخست وزیر جمهوری یونان

رییس جمهوری در پیامی انتخاب « الکسیس چیپراس» را به عنوان نخست وزیر جمهوری یونان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد روابط دو جانبه و همکاری های بین المللی تهران – آتن بیش از پیش گسترش یابد.

تشکیل جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی

هیات دولت صبح چهارشنبه به ریاست دکتر روحانی تشکیل جلسه داد و در آن، مهم ترین مسائل جاری کشور مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

در جلسه هیات دولت؛

دعوت رییس جمهوری از مردم برای مشارکت و حضور باشکوه و گسترده در جشن ملی دهه فجر/ ملت ایران در برابر فشار دیگران سرفرود نمی آورند/ اقدامات بسیار ارزشمند و بزرگ دولت در بخش سلامت ادامه می یابد

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت با تبریك دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به ملت ایران و همه كسانی كه در جهان به انقلاب اسلامی ایران چشم امید دوخته اند، ایرانیان را به مشارکت و حضور با شكوه و گسترده در جشن ملی دهه فجر دعوت کرد.

دکتر روحانی در دیدار جانباز حجت‌الله حیدری:

دیدار با خانواده‌های بزرگوار شهدا، ایثارگران و جانبازان بزرگترین هدیه برای دولت و ملت است/اهدای لوح تقدیر رییس جمهوری به جانباز حیدری

رییس جمهوری عصر سه‌شنبه در دیداری سرزده در منزل جانباز ۷۰ درصد حجت‌الله حیدری حضور یافت و در فضایی صمیمی و معنوی به گفت‌وگو با این جانباز سرافراز پرداخت.

رییس جمهوری در دیدار خانواده سه شهید والامقام دوران دفاع مقدس:

فداکاری‌ شهدا،جانبازان و خانواده‌های آنان نشانه بزرگی ملت ایران و قدرت اسلام است/ روحیه ایستادگی، مقاومت و فداکاری مردم ایران، علت سرفرود آوردن دشمنان است/ ملت راه شهدا را ادامه خواهد داد/ ایرانیان همواره به صبر و خدمات عظیم خانواده شهدا افتخار خواهند کرد

رییس جمهوری، فداکاری‌ شهدا، جانبازان و خانواده‌های آنان را نشانه بزرگی ملت ایران و قدرت اسلام خواند و تأکید کرد: تلاش و جهاد شهدا،جانبازان و خانواده های معظم آنان در راه اجرای فرمان خدا برای همه ملت ایران در همیشه تاریخ مایه افتخار خواهد بود.