چهارشنبه 11 شهريور 1394 - 14:59
فارسی | العربية | English

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:

سیاست دولت، پیگیری جدی گسترش شبکه ملی اطلاعات پرسرعت، ارزان و ایمن است/ باید خدمات «دولت همراه» و «دولت الکترونیکی» گسترش یابد

دکتر روحانی روز ملی ویتنام را تبریک گفت

رییس جمهوری در پیامی با تبریک روز ملی ویتنام به «ترانگ تان سانگ»، رییس جمهوری، دولت وملت این کشور، ابراز امیدواری کرد در پرتو دیدگاه های مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوسیالیستی ویتنام در خصوص مسایل جهانی و منطقه ای، مناسبات فی مابین در تمامی زمینه ها توسعه یابد.

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر روحانی تصویب شد؛

تشکیل ستاد راهبری مهندسی فرهنگی کشور به ریاست رییس جمهوری

شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه شنبه ضمن بررسی موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص وظایف این شورا، مصوب کرد که ستاد راهبری مهندسی فرهنگی کشور به ریاست رییس جمهوری برگزار شود.

شرکت رییس جمهوری در اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و عضو مجلس خبرگان رهبری روز سه شنبه در هجدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری شرکت کرد.

پیام تسلیت دکتر روحانی به مناسبت درگذشت پدر شهیدان شجاعی فرد

رییس جمهوری در پیامی درگذشت مرحوم حاج مجید شجاعی فرد، الگوی صبر و فداکاری و پدر شهیدان صادق ، جعفر ، رضا شجاعی فرد را تسلیت گفت.

رییس جمهوری در کنگره شهدای ترور:

جهان باید با استاندارد واحد در برابر همه گروه های تروریستی بایستد/جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم مصمم است / نوبت کشورهای حامی گروه های تروریستی هم فراخواهد رسید

رییس جمهوری روز دوشنبه در افتتاحیه دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور، با تاکید بر اینکه "جهان باید با استاندارد واحد در برابر همه گروه های تروریستی بایستد"، گفت: ترور و تروریسم تا زمانی که ابزاری برای پیشبرد اهداف قدرتها است و تا زمانی که اراده قوی جمعی و عزم واقعی در جهان بوجود نیاید، از بین نخواهد رفت.

در جلسه هیات دولت مطرح شد؛

قدردانی رییس جمهوری از حمایت و هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی/ دولت تمام تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تورم تک رقمی بکار خواهد گرفت

رییس جمهوری با قدردانی از حمایت و هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت طی دو سال گذشته و تاکید بر اینکه دولت یازدهم خود را ملزم به اجرای دقیق و کامل تاکیدات مقام معظم رهبری می داند، گفت: دولت تمام تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی بکار گرفته و خواهد گرفت.

دکتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید مغولستان:

شرکت های ایرانی برای فعالیت در بخش های انرژی، راه سازی و معدن مغولستان آماده اند

رییس جمهوری با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان برای همکاری اقتصادی میان ایران و مغولستان، آمادگی شرکت های ایرانی برای حضور در این کشور و فعالیت در بخش های مرتبط با انرژی، راه سازی و معدنی را اعلام کرد.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید ایرلند:

بسترهای لازم برای همکاری بخش های خصوصی ایران و ایرلند باید فراهم شود

رییس جمهوری با اشاره به روابط خوب تهران – دوبلین اظهار امیدواری کرد در شرایط بعد از مذاکرات موفق هسته‌ای و پایان دوران تحریم‌های غیرقانونی، همکاری‌های دو کشور بیش از پیش ارتقا یابد.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید سنگاپور:

هیچ مانعی در مسیر گسترش روابط ایران و سنگاپور وجود ندارد

رییس جمهوری با اشاره به اینکه شرایط جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته ای و رفع تحریم های غیرقانونی برای ایجاد و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با دیگر کشورها مناسب تر از گذشته خواهد بود، گفت: باید از این فرصت برای گسترش و تقویت مناسبات همه جانبه استفاده شود.