پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۳ - ۰۱:۵۳
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

دکتر روحانی در نشست سران در زمینه تغییرات آب و هوا:

نمی توان به دلیل تحریم‌های غیرقانونی، محیط زیست و سلامت مردم را در معرض خطر قرار داد

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه برای رفع معضلات زیست محیطی، تأکید کرد: با یک نگاه انسانی و سلامت محور هرگز نمی توان به دلیل تحریم های غیرقانونی، محیط زیست و سلامت مردم را در معرض خطر قرار داد.

دکتر روحانی در دیدار رییس جمهوری اتریش:

ایران می‌تواند مرکز انرژی مطمئنی برای اروپا باشد/ آماده اجرایی شدن شبکه انتقال گاز به اروپا از طریق اتریش هستیم

رییس‌جمهوری بر گسترش همکاری‌های اقتصادی میان ایران و اتریش تأکید کرد و گفت: ایران برای تکمیل برنامه توسعه خود در صدد گسترش شبکه راه‌آهن، توسعه بنادر و صنایع است و در این زمینه از همکاری با اتریش استقبال می‌کند.

دکتر روحانی در دیدار با رییس جمهوری ونزوئلا:

روابط ایران و ونزوئلا باید در بالاترین سطح توسعه پیدا کند / کشورهایی که قربانی اصلی تروریسم هستند در مبارزه با تروریسم، پیشگام باشند

رییس جمهوری در دیدار با «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا، روابط دو کشور را مستحکم ارزیابی کرد و گفت: ایران و ونزوئلا اهداف مهم و مشترکی را دنبال می کنند لذا روابط دو کشور باید در بالاترین سطح توسعه پیدا کند.

دکتر روحانی با اردوغان دیدار کرد / تأکید روسای جمهور ایران و ترکیه بر شتاب بخشیدن به همکاری‌های دو جانبه

رییس‌جمهوری روز سه‌شنبه در جریان سفر به نیویورک، در دومین دیدار خود با سران کشورها در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر روحانی در دیدار با نخست وزیر ژاپن:

نگاه ایران به ژاپن، نگاه به یک دوست است / تأکید رییس جمهوری بر تداوم مذاکره وزرای خارجه ایران و ژاپن درباره مسائل منطقه

رییس جمهوری در دیدار دو جانبه با نخست وزیر ژاپن، نگاه ایران به ژاپن را به مانند نگاه به یک دوست قلمداد نمود و از این کشور برای ورود فعال تر به بازار اقتصاد ایران دعوت کرد.

رییس جمهوری در جمع مدیران رسانه های آمریکا:

بمباران، بدون پشتوانه حقوقی و قانونی می تواند تجاوز تلقی شود/ دیداری با اوباما نخواهم داشت/ اتهاماتی که به ایران می زنند، توهم است

رییس جمهوری ضمن محکومیت حمله هوایی و بمباران کشورها بدون مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: بمباران یک کشور مقررات قانونی دارد، یا باید در چارچوب مصوبات شورای امنیت باشد و یا اینکه مسوولان کشوری که هدف بمباران قرار گرفته اند به طور رسمی در خواست کمک کرده باشند.

رییس جمهوری در پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس:

مدرسه، خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی ترین بخش توسعه کشور است/ پرسش رییس جمهوری از دانش آموزان سراسر کشور

رییس جمهوری روز سه شنبه و همزمان با آغاز بازگشایی مدارس، در پیامی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور ما نیاز به مدرسه پویا و نوآور داریم و سازندگان اصلی مدرسه، معلمان، مربیان و دانش آموزان این سرزمین هستند، تصریح کرد: مدرسه، خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی ترین بخش توسعه کشور است.

به منظور شرکت در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل؛

رییس جمهوری وارد نیویورک شد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که پیش از ظهر دوشنبه تهران را به قصد شرکت در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل ترک کرده بود، دقایقی پیش وارد فرودگاه جان اف.کندی نیویورک شد.

رییس جمهوری در فرودگاه مهرآباد:

نشست مجمع عمومی سازمان ملل فرصتی مهم برای طرح نظرات ملت ایران است / ملت ایران در مسئله هسته ای یکصدا است

رییس جمهوری، اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل را فرصتی مهم برای طرح نظرات ملت ایران در حضور سران و نمایندگان کشورهای مختلف دانست و تصریح کرد: مجمع عمومی یکی از تریبون‌هایی است که از طریق آن می‌شود به خوبی صدای ملت ایران را به گوش جهانیان رساند.