سه شنبه 4 خرداد 1395 - 12:23
فارسی | العربية | English

رییس جمهوری درگذشت والده دکتر سلطانی‌فر را تسلیت گفت

رییس جمهوری در پیامی درگذشت والده دکتر «مسعود سلطانی فر» معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را تسلیت کرد.

روسای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و نخست‌وزیر هندوستان در مراسم امضاء توافقنامه چابهار:

پیام توافقنامه چابهار؛ همکاری مشترک، باورمندی و استفاده از فرصت‌های منطقه‌ای برای پیشرفت منطقه است

روسای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و نخست‌وزیر هند، با اشاره به اهمیت راهبردی موافقتنامه سه جانبه چابهار، پیام آن را همکاریهای مشترک، باورمندی و استفاده از فرصت‌های منطقه‌ای برای پیشرفت ، امنیت و ثبات منطقه دانستند.

ایران، هند و افغانستان موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی امضا کردند

موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین‌المللی بین جمهوری اسلامی ایران، جمهوری هند و جمهوری اسلامی افغانستان امضاء شد.

دکتر روحانی در دیدار رییس جمهوری افغانستان:

آماده هر گونه همکاری برای تقویت ثبات، امنیت و توسعه افغانستان هستیم/ موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه چابهار، زمینه‌ساز توسعه ایران، هند و افغانستان و منطقه خواهد بود

روسای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان راه‌ها و موانع توسعه همه جانبه روابط دو کشور را مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار داده و بر ایجاد شتاب در تعمیق و گسترش روابط برادرانه و دوستانه تهران – کابل تأکید کردند.

رییس جمهوری در نشست مشترک هیاتهای عالیرتبه ایران و هندوستان:

ایران به دنبال روابط جامع اقتصادی با هندوستان است/ باید از شرایط پسابرجام برای توسعه همه جانبه مناسبات مشترک استفاده کرد/ چابهار می‌تواند هاب ترانزیت شمال و جنوب و مرکز همکاری‌های چند جانبه در منطقه شود

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر ضرورت استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود برای همکاری میان ایران و هندوستان، بر تلاش مسوولان دو کشور برای تحقق روابطی راهبردی و جامع میان تهران – دهلی نو تأکید کرد.

رییس جمهوری پس از امضای 12 سند همکاری میان ایران و هندوستان:

تقویت روابط ایران و هندوستان به نفع دو ملت و منطقه است/ ایران و هندوستان روابط اقتصادی جامع برقرار می کنند/ مشارکت هندوستان در سرمایه گذاری و تجهیز بندر چابهار، نمادی از همکاری تهران – دهلی نو است

رییس جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور ایران و هندوستان، تاکید کرد: روابط ایران با هندوستان همواره حائز اهمیت بوده و امروز نیز تقویت روابط دو طرف به نفع دو ملت و کل منطقه است.

با حضور دکتر روحانی و نخست وزیر هندوستان؛

ایران و هندوستان 12 سند و موافقتنامه همکاری امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری هندوستان برای تحکیم و تعمیق مناسبات خود 12 سند و موافقتنامه همکاری در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، حمل و نقل، توسعه بنادر، فرهنگی، علمی و دانشگاهی به امضاء رساندند.

در مجموعه تاریخی – فرهنگی سعدآباد انجام شد؛

استقبال رسمی دکتر روحانی از نخست وزیر هندوستان

آقای «نارندرا دامورداس مودی» نخست وزیر هندوستان روز دوشنبه در مجموعه تاریخی – فرهنگی سعد آباد مورد استقبال رسمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

دکتر روحانی پیروزی مقتدرانه قهرمانان کشورمان در رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی 2016 را تبریک گفت

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ، شامگاه جمعه در پیامی پیروزی مقتدرانه قهرمانان کشورمان در رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی 2016 راتبریک گفت

حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار رییس‌ جمهوری:

مشکلات کشور با وحدت و تلاش همگانی حل شدنی است/ دعا می کنم گام به گام بر مشکلات فائق بیایید

حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار با رییس‌ جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر اینکه ملت ایران بار مسوولیت سنگینی بر دوش شما گذاشته است، اظهار داشتند: عنایت خداوند شامل همه مجاهدینی است که در مسیر خدمت به مردم گام می بردارند و مشکلات هر چند بسیار است، اما با وحدت و تلاش همگانی حل شدنی هستند.

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در دیدار دکتر روحانی:

عملکرد دولت در بهبود اوضاع اقتصادی و سیاست خارجی قابل تقدیر است/ همواره دعاگوی رییس جمهور و مسوولان دولت هستم / رییس جمهوری: امیدواریم با همکاری و تعامل بیشتر با مجلس دهم، گام های موثرتری در مسیر حل مشکلات مردم برداریم

حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران، از مساعی و اقدامات دولت در اداره کشور، بهبود اوضاع اقتصادی و تعامل سازنده با کشورهای جهان با وجود مشکلات فراوان تقدیر کرد.

حضرت آیت الله العظمی سبحانی در دیدار رییس جمهوری:

همواره برای موفقیت دولت دعا می کنم/ لزوم انطباق هر چه بیشتر نظام بانکی با مقررات شرعی/ دکتر روحانی: با وحدت، همدلی و حمایت های علما و مراجع عظام، سالی پرخیر و برکت برای مردم خواهیم داشت

حضرت آیت الله العظمی سبحانی در دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران، ضمن بیان اینکه همواره برای موفقیت دولت دعا می کنم، بر ضرورت انطباق هر چه بیشتر نظام بانکی کشور بر مبنای احکام شرعی تاکید کردند.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار با دکتر روحانی:

در مسیر خدمت به مردم، باید در برابر مشکلات ایستاد/ تاکید بر ادامه تلاش مسوولان برای حل مشکلات و بهبود شرایط زندگی مردم / رییس جمهوری: امنیت امروز ایران مرهون تلاش نیروهای نظامی و انتظامی است/ ارائه گزارشی از عملکرد دولت در عرصه های مختلف

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به ضرورت صبر و ایستادگی در برابر دشواری ها در مسیر خدمت به مردم و تعالی کشور، بر ادامه تلاش مسوولان برای حل مشکلات و بهبود شرایط زندگی مردم تاکید کردند.

تشرف رییس جمهوری به زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)

رییس جمهوری با حضور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به زیارت بارگاه نورانی کریمه اهل بیت(ع) مشرف شد.

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی در دیدار دکتر روحانی:

با توکل و توسل بر همه مشکلات فائق خواهید شد/ باید با زبان نرم با دنیا سخن گفت و تعامل سازنده داشت/تاکید بر ضرورت تلاش بیشتر مسوولان کشور برای رفع مشکل اشتغال و ازدواج جوانان/ دکتر روحانی: تلاش برای بهبود شرایط زندگی مردم، اصلی ترین اولویت دولت تدبیر و امید است/ رونق اقتصادی و اشتغال پایدار؛ دو هدف اصلی دولت

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی در دیدار رییس جمهوری با ایشان، ضمن آرزوی توفیق برای دولت در مسیر خدمت بیشتر به مردم و حل مسایل کشور، گفتند: باید در انجام تمام امور به دستورات قرآن عمل کنیم، و شما و دولت نیز با توکل بخداوند متعال و توسل به سیره اهل بیت (ع) بر همه مشکلات فائق خواهید شد.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دکتر روحانی:

دولت برای بهبود وضعیت کشور به موفقیت های خوبی دست یافته است/ انتقاد صرف، بدون توجه به امکانات و ارائه پیشنهاد، مردم را مایوس می کند/ قدردانی از تلاش های دولت یازدهم برای اعتلای ایران اسلامی

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رییس‌ جمهوری اسلامی ایران، با قدردانی از تلاش های دولت یازدهم برای اعتلای ایران اسلامی، تصریح کردند: دولت برای بهبود وضعیت کشور و رسیدگی به وضعیت محرومان و اقشار ضعیف جامعه اقدامات زیادی انجام داده و در این مسیر به موفقیت های خوبی نیز دست یافته است که باید با عزم بیشتر و حمایت همگان ادامه یابد.

رییس جمهوری در دیدار با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:

دولت در مسیر تلاش برای رونق اقتصادی، توسعه کشور و حل مشکلات مردم مصمم است

رییس جمهوری در دیدار با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی بر اهتمام و جدیت دولت برای تلاش در راستای رونق اقتصادی، توسعه کشور و حل مسائل و مشکلات مردم تاکید کرد.