پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۱
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

رییس جمهوری در دیدار شش سفیر جدید ایران مطرح کرد؛

تعامل سازنده ، رویکرد اصلی دولت یازدهم در عرصه دیپلماسی/ تأكید بر توسعه روابط علمی و اقتصادی

سفرای جدید ایران در شش كشور آلمان، چین، رومانی، تونس، بولیوی و كلمبیا، ظهر سه‌شنبه و پیش از عزیمت به محل مأموریت خود با حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رییس‌جمهوری دیدار و گفت‌وگو کردند.

رییس جمهوری دراجلاس روز جهانی مسجد:

اقتصاد بدون فرهنگ سامان نمی‌یابد و فرهنگ بدون رونق مساجد، رونق نمی‌گیرد/ اعتدال، مسیر اسلام و ایران است / از هیچ تلاشی برای آزادی مسجدالاقصی دریغ نمی‌کنیم

رییس جمهوری قدس و مسجد الاقصی را محبوب همه مسلمانان و مقصد نهایی برای همه مسلمانان برای نماز در این مسجد برشمرد و گفت: جهان اسلام و مسلمانان جهان نخواهند گذاشت که قبله اول مسلمانان در اشغال غاصبان و متجاوزان باقی بماند.

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید ویتنام :

هیچ مانعی برای توسعه روابط ایران و ویتنام وجود ندارد

رییس جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران و ویتنام در مسایل بین‌المللی به ویژه در سازمان ملل متحد همواره اتفاق آراء داشتند و باید همکاری و همفکری آنها در آینده نیز ادامه پیدا کند.

رییس جمهوری هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید تاجیکستان:

روابط کشورهای فارسی زبان ، باید در همه عرصه ها توسعه یابد

رییس جمهوری با اشاره به روابط گسترده و صمیمانه سه کشور ایران، تاجیکستان و افغانستان، بر توسعه مناسبات کشورهای فارسی‌ زبان در همه عرصه‌ها تأکید کرد و گفت: پیشرفت هر یک از کشورهای منطقه می‌تواند منجر به تأمین منافع، توسعه و رفاه آنان شود.

پیام تبریک رییس جمهوری به مناسبت روز ملی ویتنام

رییس جمهوری در پیامی روز ملی ویتنام را به «ترانگ تان سانگ» رییس‌ جمهور، دولت و ملت این کشور تبریک گفت.

شرکت دکتر روحانی در شانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری و عضو مجلس خبرگان رهبری، روز سه‌شنبه در شانزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری در دور چهارم شرکت کرد.