پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۲
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

در جلسه هیات دولت؛

آیین‌نامه اجرایی نحوه واگذاری اوراق مشارکت و صکوک اسلامی در سال ۹۴ تصویب شد

هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه که به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، آیین‌نامه اجرایی نحوه واگذاری، بازخرید و بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت و صکوک اسلامی در سال ۱۳۹۴ را به تصویب رساند.

در نشست مشترک مطبوعاتی عنوان شد؛

دکتر روحانی: گسترش همکاری‌های ایران و افغانستان برای تأمین منافع دو کشور ضروری است
رییس جمهوری افغانستان: اراده ملت و دولت افغانستان بر ایجاد فصلی نو در مناسبات با ایران است

رییس جمهوری با اشاره به اهمیت و ضرورت گسترش همکاری‌های ایران و افغانستان در راستای تأمین منافع دو کشور در عرصه‌های مختلف، گفت: سفر رییس‌ جمهوری افغانستان که نماینده دولت وحدت ملی افغانستان است، آغازی برای همکاری‌های وسیع‌تر خواهد بود.

در حضور روسای جمهوری ایران و افغانستان انجام شد؛

امضای دو سند تفاهم و همکاری میان تهران - کابل

جمهوری اسلامی ایران و افغانستان برای گسترش بیش از پیش روابط و مناسبات دوجانبه دو سند تفاهم و همکاری امضا کردند.

در مجموعه سعدآباد انجام شد؛

دکتر روحانی از رییس جمهوری افغانستان استقبال کرد/ آغاز مذاکرات خصوصی روسای جمهوری ایران و افغانستان

رییس جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی از آقای "محمد اشرف غنی احمد زی" رییس جمهوری افغانستان در مجموعه تاریخی – فرهنگی سعد آباد، استقبال کرد.

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه استرالیا:

مبارزه با علت‌ها و ریشه‌های تروریسم باید در اولویت باشد/ راه‌حل بحران یمن سیاسی است /تاکید بر ضرورت تحرک بیشتر در مناسبات تهران – کانبرا

رییس جمهوری با تأکید بر ضرورت مهار تروریست‌ها در منطقه، تأکید کرد که برای مبارزه با علت‌ها و ریشه‌های فکری و اقتصادی تروریسم باید تلاش بیشتری صورت پذیرد.

متن سخنان رییس جمهوری در روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

رییس جمهوری در روز ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح ایران مایه آرامش ملت و بالاتر از آن ، مایه آرامش ملت‌های منطقه است.

رییس جمهوری در مراسم بزرگداشت روز ارتش:

ارتش ایران مظهر اقتدار ملی و فراجناحی بودن است / نیروهای مسلح ایران حافظ آرامش منطقه هستند/ دکترین نظامی ما دفاعی است/ حمله به مظلومین یمن افتخار نیست؛ ننگ آفرین است

رییس جمهوری در مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران ، ارتش را مظهر اقتدار ملی ، نظم و انضباط ، مدنیت ، سلامت اداری و اقتصادی ، فراجناحی و فراحزبی، اسلامی و ملی بودن دانست و تصریح کرد: نیروهای مسلح ایران در خط رهبری فرمانده معظم کل قوا، در پی ایجاد آرامش برای مردم خود و منطقه هستند.

رییس جمهوری درجلسه شورای اداری استان گیلان:

سال ۹۴ باید سال تحرک اقتصاد باشد/ سود تسهیلات بانکی باید متعادل شود/ وظیفه دولت ایجاد فضای امن برای فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران است

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان گیلان با تاکید بر اینکه "سال ۹۴ باید سال تحرک اقتصادی در کشور باشد"، گفت:همه باید دست به دست هم کشور را به سمت رونق و پیشرفت ببریم.