در بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین انجام شد؛

محکومیت انتخاب رژیم صهیونیستی به عنوان رییس کمیته حقوقی مجمع عمومی سازمان ملل

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در بیانیه ای انتخاب رژیم صهیونیستی به عنوان رییس کمیته حقوقی مجمع عمومی سازمان ملل متحد را محکوم کرد.

شناسه خبر: 94030 -

شنبه 29 خرداد 1395 - 13:18

متن بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در کنار شش کمیته دیگر این سازمان، در قالب کمیته حقوقی خود، مسئول حفظ و صیانت از چارچو‌های حقوقی مصوب همچون حقوق بشر، قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی برای جلوگیری از جنگ و ایجاد صلح در سراسر جهان می‌باشد.

هم‌اکنون با تعجب فراوان شاهد یک رخداد بسیار زشت در سطح تصمیم‌سازی برای ریاست کمیته حقوقی توسط رژیمی هستیم که سراسر عمر 68 ساله آن مملو از نقض حقوق بشر، پاکسازی نژادی، نقض قوانین بین‌المللی و ایجاد تهدید و جنگ در منطقه و جهان است. اگر چه انتخاب این رژیم در این سمت با مخالفت نزدیک به 80 کشور اسلامی و آزاده جهان همراه بود ولی گویا سازمان ملل، نظام بین‌الملل و قدرت‌های جهانی پس از رسوایی پس گرفتن نقش سعودی‌ها در ارتکاب جنایت جنگی در یمن علیه کودکان به بهانه مشکل مالی، در صدد است تا چوب حراج به آبروی نداشته خود، ظرف چند دهه اخیر بزند.

گویی دنیا، جنایت رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین از اشغال سرزمین پدری تا کشتار ساکنین، تخریب خانه‌ها و آواره کردن یک ملت از سرزمین خود را فراموش کرده است. در حالی که اگر قدرت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که جز مهر تأیید بر جنایات استکبار نزده‌اند، بخواهند این حقایق تاریخی را محو نمایند، ملت‌های آزاده و مسلمان در سراسر جهان، کارنامه قطور از وحشیگری و ظلم این رژیم را فراموش نخواهند کرد.

آنها قطعنامه‌های متعدد مجمع عمومی که تبدیل به چند جلد کتاب علیه رژیم صهیونیستی شده است را فراموش نخواهند کرد.

مردم دنیا محکومیت رژیم صهیونیستی در محاکم بین‌المللی از جمله دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه برای برچیدن دیوار حائل نژادپرستانه و پرداخت خسارت به فلسطینی‌ها در سال 2004 را از یاد نخواهند برد.

آزادگان جهان گزارش‌های بین‌المللی در مورد نقض حقوق بشر و ارتکاب ارتش و سران رژیم صهیونیستی به جنایات جنگی در تهاجم علیه ملت فلسطین در غزه از جمله گزارش گلدستون را در یاد خود خواهند داشت.

خاطره افکار عمومی جهان نمی‌تواند کشتارهای قانا در سال 1996 و 2006 در مقر سازمان ملل در لبنان را به عنوان یک جنایت جنگی همچون کشتار صبرا و شتیلا در سال 1982 و دیریاسین و کفر قاسم را از یاد ببرد.

رژیم صهیونیستی با حمایت قدرت‌ها و همراهی برخی دولت‌های خود فروخته عرب و سازشکار بر آن است تا با قرار گرفتن بر مسندی نامشروع احکام مشروع در تثبیت و حفظ موجودیت خود صادر نماید و حال آنکه اگر دولت‌ها به این خفت تن بدهند، ملت‌های آزاده در صدد افشاء ماهیت آنها بر خواهند آمد کما اینکه تاکنون برآمده‌اند و صهیونیست‌ها و همراهان آنها را در سراسر دنیا رسوا کرده‌اند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ضمن محکومیت به سخره گرفتن اعتقاد و احساس پاک افکار عمومی توسط سازمان ملل، از تمام اقشار در ایران اسلامی در این ماه مبارک می‌خواهد که همصدا با خروش جهانی علیه این افتضاح بین‌المللی، اراده خود مبنی بر مخالفت با این دست رسوایی‌های آشکار را به اشکال مختلف مطرح و تبیین نمایند.

باشد که در آستانه روز جهانی قدس ضربه‌ای باشد بر پیکر پوسیده رژیمی که با این شیوه‌های مضحک به دنبال توجیه چهره کریه و جنایتکار خود است.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین

29 خرداد 1395 – 12 رمضان المبارک 1437

شناسه خبر: 94030

- نهاد ریاست‌جمهوری

- پيامها و نامه ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده