مولاوردی در همایش نقش آفرینی زنان در جهان معاصر از منظر امام خمینی (ره):

امام در اندیشه و عمل همواره بر حضور زنان در صحنه های مختلف جامعه تاکید داشتند/ توان افزایی زنان و دختران در جامعه دوستدار خانواده راهبرد معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگترین و منحصر به فرد ترین انقلاب ها در تاریخ جهان توانست بسیاری از معادلات را در صحنه بین المللی بر هم بزند.

شناسه خبر: 93879 -

چهارشنبه 12 خرداد 1395 - 23:25

شهیندخت مولاوردی که شامگاه چهارشنبه و در همایش نقش آفرینی زنان در جهان معاصر از منظر امام خمینی (ره) صحبت می کرد، به تشریح نقش انقلاب اسلامی در تغییر حیات اجتماعی ملت ایران پرداخت و گفت: نقش برجسته زنان در دوران انقلاب و ادوار مختلف پس از انقلاب بر هیچ کس پوشیده نیست و امام خمینی(ره) با بیانات داهیانه خود توانستند در دوران انقلاب خیل عظیم زنان را با خود همراه کرده و به صحنه نقش آفرینی در عرصه انقلاب و دیگر عرصه ها وارد کنند.

وی در این همایش که میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) نیز حضور داشتند، با اشاره به بیانات و تاکیدات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر نقش آفرینی زنان دوشادوش مردان و دخالت آنان در مقدرات اساسی کشور، اظهار داشت: امام در اندیشه و عمل همواره خواستار حضور زنان در صحنه های مختلف جامعه بودند و بر این امر تاکید داشتند.

مولاوردی با اشاره به اینکه زنان در دوران پس از انقلاب شایستگی و توانمندی خود را در عرصه های مختلف به نمایش گذاشته اند، گفت: بانوان کشور با تاسی از آموزه های اسلام و نیاز جامعه به حضور زنان در عرصه های مختلف، در طول سال های پس از انقلاب در میادین مختلف زندگی اجتماعی و فرهنگی و سیاسی به خوبی درخشیده اند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس ، خاطرنشان کرد: زنان در آن دوران با ایثار و فداکاری و حضور در پشت جبهه ها یاری کننده رزمندگان بودند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به روند ارتقا سطح مشارکت زنان در عرصه های مدیریتی کشور در دولت های مختلف، افزود: شناسایی وضعیت زنان در کشور و بررسی مشکلات بانوان، شناسایی ظرفیت های موجود در کشور و هماهنگی بین بخشی برای استفاده از توانمندی زنان و ترغیب همکاری های شبکه ای در امور مربوط به بانوان برای استفاده از پتانسیل های آنان در زمینه های گوناگون ، از ماموریت ها و وظایف معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.

مولاوردی توان افزایی همه زنان و دختران در جامعه دوستدار خانواده را راهبرد اساسی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای اجرای برنامه ششم توسعه در کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد طی برنامه ششم توسعه، میزان مشارکت زنان در توسعه کشور بیش از پیش افزایش یابد.

شناسه خبر: 93879

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده