قدردانی دفتر رییس جمهوری از حضور پرشور و همدلی مردم استان آذربایجان غربی با کاروان تدبیر و امید/ دولت برای توسعه و آبادانی استان تلاشی مضاعف خواهد داشت

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و همدلی مردم استان آذربایجان غربی با کاروان تدبیر و امید تاکید کرد: دولت تدبیر و امید به پشتوانه حمایت‌های بی‌دریغ مردم این خطه و استفاده مطلوب از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود، برای توسعه و آبادانی این استان تلاشی مضاعف خواهد داشت.

شناسه خبر: 93873 -

چهارشنبه 12 خرداد 1395 - 15:04

متن پیام دفتر رییس جمهوری به این شرح است:

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

 دیدار از استان آذربایجان غربی؛ «سرزمین ادیان و اقوام» با مردمانی غیور و آگاه که همواره مرزبانان و پاسدارانی سربلند در دفاع از مرزهای اسلام و ایران بوده‏اند، برای خادمان ملت در دولت تدبیر و امید، تحرک‏بخش و امیدآفرین بود.

استان آذربایجان غربی با بهره مندی از ویژگی های منحصر به فرد طبیعی، ظرفیت‌های غنی فرهنگی، پرورش بزرگان دین و اندیشه و نامداران عرصه های وفاداری و فداکاری؛ در بسیاری از رخدادهای مهم فرهنگی و اجتماعی کشور به‏ویژه در دوران دفاع مقدس نقشی ماندگار ایفا کرده است.

دولت تدبیر و امید به پشتوانه حمایت‌های بی‌دریغ مردم این خطه و استفاده مطلوب از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود استان؛ از جمله در زمینة مبادلات بین المللی با کشورهای همسایه، جاذبه‏های طبیعی، کشاورزی، بازرگانی و ترانزیت کالا و مهم‏تر از همه، نیروی انسانی متخصص و کارآمد، برای توسعه و آبادانی این استان تلاشی مضاعف خواهد داشت.

 افتتاح بزرگترین واحد صنعتی پتروشیمی غرب کشور در مهاباد که آغازگر زنجیره صنایع پایین دستی و ایجاد فرصتهای شغلی فراوان خواهد شد و اجرای 49 پروژه بزرگ تولیدی وخدماتی با حدود 950 میلیارد تومان اعتبار طی سالهای 95 و 96، گام های آغازین جهش در شاخص های اقتصادی استان خواهد بود.

خدا را شاکریم که در پی وعده ریاست محترم جمهوری و اولین مصوبه دولت، طرح احیای دریاچه ارومیه با اختصاص منابع لازم اجرائی شد و افزایش تراز آب دریاچه و توقف روند خطرناک خشک شدن دریاچه، امید مردم را به تحقق نزدیک کرد که با تاکید ریاست جمهور، تا احیاء کامل دریاچه ادامه خواهد یافت.

بر خود فرض می‌دانیم به پاس حضور پرشور و همدلی مردم این استان با کاروان تدبیر و امید، از اقشار مختلف مردم، نمایندۀ محترم ولی فقیه، ائمة محترم جمعه و جماعات، نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی، خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران، فرهنگیان، دانشگاهیان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، اصناف، کارگران، اصحاب رسانه و خبر، جوانان پرشور و با نشاط، نیروهای نظامی و انتظامی و اطلاعاتی و سایر گروه‌های سیاسی و اجتماعی استان تقدیر و تشکر کنیم.

امیدواریم با الطاف و عنایت خداوند و اجرایی شدن مصوبات و طرح‌های دولت در این سفر، گامی مؤثر در راستای توسعة همه‏جانبه و متوازن استان آذربایجان غربی و برآوردن مطالبات برحق مردم پرتلاش و قدرشناس این سرزمین افتخارآفرین برداشته شود.

 دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران

شناسه خبر: 93873

- پيامها و نامه ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده