دکتر نهاوندیان در آیین رونمایی از مجموعه کتب «زندگی و حقوق:»

جامعه، اقتصاد و سیاست نیازمند فقاهتی است که برای مشکلات راه حل ارائه دهد/ دکتر اسماعیلی به لازمه های زندگی امروز می اندیشد

رییس دفتر رییس جمهوری در آیین تجلیل از خدمات علمی دکتر محسن اسماعیلی و رونمایی از مجموعه شش جلدی "زندگی و حقوق" که توسط ایشان تالیف شده است، تصریح کرد: جامعه، اقتصاد و سیاست امروز ما نیاز به فقاهتی دارد که ناظر به مسایل روز بوده و برای رفع مشکلات راه حل ارائه دهد.

شناسه خبر: 91723 -

دوشنبه 12 بهمن 1394 - 17:36

دکتر محمد نهاوندیان، این مراسم را تجلیل از حقوق، فقاهت و دغدغه مندی اجتماعی دانست و اظهارداشت: ما پیوسته نیاز به عالمانی داشته و خواهیم داشت که در عین تقید به روح دین و تسلط بر استخراج احکام از مبانی دینی، ذهنشان نسبت به پدیده های روز بسته نیست.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: دکتر اسماعیلی عزیز گرانمایه ای است که به لازمه های زندگی امروز می اندیشد و زندگی خود را فدای این آرمانها کرده است. این شخصیت متواضع با وجود آنکه در جایگاه مهم، محترم و اثرگذاری همچون عضویت در شورای نگهبان حضور دارد، اما وقتی بحث علمی مطرح می شود همانند یک طلبه و دانشجو، تشنه شنیدن و به دنبال تولید فکر است.

دکتر نهاوندیان افزود: در همنشینی که با دکتر اسماعیلی در یکی از نشست های گفتگوی ادیان داشتم شاهد بودم که ایشان همه لازمه های این دستور قرآنی که باید همه سخنان را بشنویم و بهترین را از میان آنها انتخاب کنیم به نحو احسن در ادب و کلام رعایت می کند. به ایشان تبریک می گویم که در عین خدمت در منصبی حساس، فعالیت علمی را ادامه می دهد.

شناسه خبر: 91723

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده