رییس جمهوری در تماس تلفنی با رییس جمهوری آذربایجان؛

ایران همواره کنار مردم جمهوری آذربایجان خواهد بود/ روابط دو کشور باید تبدیل به الگو در منطقه شود/ اجرای برجام زمینه‌ساز گسترش روابط تهران ـ باکو می‌شود

رییس جمهوری تأکید کرد: برداشته شدن تحریم‌ها فضای مناسبی را برای رشد و شکوفایی روابط    تهران ـ باکو فراهم می‌کند.

شناسه خبر: 91407 -

پنحشنبه 1 بهمن 1394 - 16:16

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در این تماس تلفنی که توسط «الهام علی اف» انجام شد، با قدردانی از تبریک همتای آذربایجانی خود به‌مناسبت اجرای رسمی برجام گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر گسترش و تعمیق رابطه با همسایگان به‌ویژه آذربایجان تأکید دارد.

رییس جمهوری با بیان اینکه ایران همواره کنار مردم آذربایجان خواهد بود، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، امنیت و پیشرفت جمهوری آذربایجان را امنیت و پیشرفت خود می‌داند.

دکتر روحانی با بیان اینکه روابط دو کشور باید تبدیل به الگو در منطقه شود، اظهار داشت: هیچگونه مانع و محدودیتی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی بین دو کشور وجود ندارد.

رییس جمهوری گفت: فرصت‌های بسیار مناسبی برای گسترش و تقویت روابط در زمینه‌های انرژی، سرمایه‌گذاری، حمل‌و‌نقل، تجارت و گردشگری بین دو کشور وجود دارد.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد با تلاش‌های مضاعف دو کشور، راه‌آهن بین ایران و آذربایجان هر چه زودتر متصل شود.

همچنین رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان بر ضرورت احداث پل ریلی آستارا ـ آستارا تأکید کردند.

 رییس جمهوری آذربایجان در این تماس تلفنی با تبریک به مناسبت اجرای برجام، این دستاورد را افتخاری بزرگ برای دولت و مردم ایران توصیف کرد و گفت: مطمئناً تمام دوستان ایران در منطقه و جهان همانند دولت و مردم آذربایجان از اجرای برجام خرسند هستند.

وی با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی، تمدنی و مذهبی بین ایران و آذربایجان اظهار داشت: آذربایجان خواستار توسعه و تعمیق روابط همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.

رییس جمهوری آذربایجان ابراز امیدواری کرد سفر آتی وی به کشورمان زمینه‌ساز ارتقاء روابط دوجانبه و همکاری بیشتر در مسایل منطقه‌ای شود.

شناسه خبر: 91407

- رئیس‌جمهوری

- گفتگوی تلفنی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده