رییس جمهوری در جلسه هیأت دولت:

پیام عاشورا از خودگذشتگی برای حرکت در مسیر رضای خدا و هدایت جامعه است/ فرهنگ عاشورا باید موجب حرکت و انسجام باشد/ امروز فرهنگ عاشورا به فرهنگ بزرگ جهانی تبدیل شده است

رییس جمهوری پیام عاشورا را از خودگذشتگی برای حرکت در مسیر رضای خدا، هدایت مردم و جامعه دانست و تصریح کرد: امروز باید فرهنگ عاشورا فرهنگ حرکت و انسجام ما باشد و ملت ایران مطمئناً در تاسوعا و عاشورای امسال بیش از سال‌های گذشته به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تعظیم و تکریم خواهند کرد.

شناسه خبر: 90140 -

چهارشنبه 29 مهر 1394 - 11:53

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با بیان این که در ماه محرم و بویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی آتش برافروخته‌ای در قلبها احساس می‌شود که نشان از عشق به خاندان رسالت و اباعبدالله الحسین(ع) و اصحاب آن حضرت است، خاطرنشان کرد: در این ایام شیعیان، مسلمانان و بسیاری از مردم جهان عزادار سرور آزادگان بوده و به خاندان اهل بیت (ع) عشق می ورزند.

رییس جمهوری با بیان این که احترام و عشق به امام حسین (ع) اختصاص به شیعیان و ایرانیان ندارد و مخصوص همه انسان‌های آزادیخواه دنیا است، اظهار داشت: امروز فرهنگ عاشورا به فرهنگی بزرگ در جهان تبدیل شده که مسیر هدایت را نشان می‌دهد. همانگونه که در تمام وقایع ایران و نهضت اسلامی مردم ایران، اوج قیام‌های مردمی و حضور آنان در صحنه‌های سیاسی در ماه محرم و به نام امام حسین (ع) بوده است.

دکتر روحانی با اشاره به این که سرنوشت نهضت اسلامی مردم ایران را فرهنگ عاشورا تعیین کرد ، گفت: امروز باید عاشورا فرهنگ حرکت جمعی ما باشد چرا که پیام عاشورا از خودگذشتگی برای رضای خدا، هدایت مردم و عدم انحراف آنان در مسیر زندگی و جامعه است.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه فرهنگ عاشورا باید باعث انسجام ما باشد، خاطرنشان کرد: نباید در اجتماعات و جلسات عزاداری که برای سیدالشهداء (ع) برپا می شود، سخنی گفته شود که از آن بوی تفرقه و جدایی بیاید.

دکتر روحانی ضمن ابراز امیدواری از این که همگان در مسیر فرهنگ امام حسین (ع)‌ رسالت خود را به خوبی انجام دهند،گفت: ملت ایران مطمئناً در تاسوعا و عاشورای امسال بیش از سال‌های گذشته حضرت اباعبدالله را تعظیم و تکریم کرده و دین خود را ادا خواهند کرد و خداوند در سایه عشق امام حسین (ع) ملت ایران را در قله سعادت و رفاه و تکامل مادی و معنوی قرار خواهد داد.

رییس جمهوری همچنین در این جلسه دقایقی به ذکر مصیبت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پرداخت.

شناسه خبر: 90140

- رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده