امین زاده در جمع اساتید رشته حقوق دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری:

مشکلات حقوقی کشور با پژوهش‌های دانش‌محور حل و فصل خواهد شد/باید برای جلوگیری از خرید و فروش پایان نامه چاره اندیشی شود

شناسه خبر: 90070 -

شنبه 25 مهر 1394 - 17:40

معاون حقوقی رییس جمهوری در جمع اساتید رشته حقوق دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: مشکلات حقوقی کشور با پژوهش‌های  دانش‌محور حل و فصل خواهد شد.

دکتر الهام امین زاده عصر سه‌شنبه در این جلسه که در دانشگاه شهرکرد برگزار شد، به مشکلات کم‌آبی در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه باید شرایط اقلیمی جدید کشور، تبیین شود، گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری آمادگی دارد در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام دهد.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: مشکلات اقلیمی بین استان‌ها باید با نگاهی تعاملی حل و فصل شود.

دکتر امین‌زاده ادامه داد: در معاونت حقوقی بانک اطلاعاتی از اساتید حقوق براساس تخصص و سابقه کاری در حال جمع‌آوری است تا به رشد علمی حقوق در کشور کمک کرده و ضمن ارتقاء جایگاه اساتید زمینه‌های همکاری با آنان فراهم شود.

معاون حقوقی رییس جمهوری همچنین با اشاره به لایحه رسیدگی در خصوص تقلب علمی، اظهار داشت: متأسفانه خرید و فروش پایان‌نامه‌ها انجام می‌‌شود که باید برای جلوگیری از خرید و فروش پایان نامه چاره اندیشی شود.

 دکتر امین‌زاده گفت: لایحه مقابله با تقلب در کمیسیون‌های دولت در حال تدوین است و رییس‌ جمهوری هم بارها در این زمینه تأکید داشته‌اند که حرمت اساتید باید حفظ شود.

معاون حقوقی رییس جمهوری همچنین تنقیح قوانین کشور و راه‌اندازی سامانه dotic.ir را از دیگر فعالیت‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید برشمرد.

دکتر امین‌زاده به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات با سه آیین‌نامه اجرایی آن، اشاره کرد و گفت: با تصویب آیین‌نامه‌های اجرایی باید مطالب و اطلاعاتی که سری و امنیتی نیست، در اختیار همگان قرار گیرد تا مردم بتوانند برای آینده خود تصمیم‌گیری کنند وگرنه عدم انجام این امر منجر به رانت اطلاعاتی و فساد خواهد شود.

وی در خصوص فعالیت‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص مستندسازی اموال، گفت: این کمیسیون می‌تواند تغییر بهره‌برداری دهد.

معاون حقوقی رییس جمهوری ادامه داد: این کمیسیون متشکل از معاونین وزرای دولت یازدهم به استان چهارمحال و بختیاری و دیگر استان‌ها سفر خواهند کرد تا بلافاصله در خصوص پرونده‌های مرتبط تعیین تکلیف کرده و از زمین‌خواری و فساد جلوگیری به عمل آید.

دکتر امین‌زاده در ابتدای سخنان خود با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت امام حسین(ع)، گفت: در معاونت حقوقی ریاست جمهوری حقوقدانان کشور نه تنها در تهران بلکه کل ایران مد نظر قرار گرفته و از استعدادهای آنان بهره‌مند می‌شویم.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به سفرهای استانی این معاونت گفت: در تلاش هستیم یک روز حقوقی برای دستگاه‌های اجرایی، ‌دانشگاه‌ها و اتاق‌های بازرگانی استان‌ها تعریف و با آنان همکاری کنیم.

دکتر امین‌زاده تصریح کرد: جای بسیار خرسندی است که دولت تدبیر و امید از اساتید دانشگاه‌ها سود برده و حکومت نیز از بدنه کارشناسی آنان بهره‌مند می‌گردد.

 

شناسه خبر: 90070

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده