دکتر امین زاده در دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد:

معاونت حقوقی ریاست جمهوری در فضایی کاملا غیرسیاسی درحال نهایی کردن منشور حقوقی شهروندی است/ رفع قوانین مزاحم کسب و کار نیازمند عزم و مدیریت جهادی است

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به فعالیت‌های گسترده معاونت حقوقی ریاست جمهوری در دو سال گذشته گفت: ایجاد و بسط فرهنگ حقوقی از ابتدای دولت یازدهم شکل گرفته و این معاونت در فضایی کاملا غیر سیاسی و باتوجه به فرمان 8 ماده ای امام خمینی(ره) و بیانات مقام معظم رهبری در حال تدوین و نهایی کردن منشور حقوقی شهروندی است.

شناسه خبر: 90060 -

شنبه 25 مهر 1394 - 10:37

دکتر الهام امین زاده صبح شنبه در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: با توجه به حقوق شهروندی، مردم علاوه بر آگاهی از حقوق خود باید مورد تکریم و احترام واقع شوند و همه دستگاه های مختلف کشور نیز موظف به تکریم ارباب رجوع هستند و باید پاسخگو باشند.

معاون حقوقی ریس جمهوری با اشاره به بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی بویژه شناسایی و رفع قوانین مزاحم کسب و کار گفت:معاونت حقوقی ریاست جمهوری ستاد حقوقی تشکیل داده تا فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص قوانین مزاحم کسب و کار به خوبی اجرایی و عملیاتی شود.

دکتر امین زاده ادامه داد: شناسایی و برطرف نمودن این قوانین نیازمند یک عزم و مدیریت جهادی دارد تا با تولید داخلی و نگاه به بیرون برای صادرات کالای ایرانی و اشتغال زایی جوانان تلاش نماییم.

معاون حقوقی رییس جمهوری، آشنایی با مسایل و مشکلات حقوقی استان را از مهم‌ترین اهداف سفر خود عنوان کرد و ادامه داد: در این سفر ایده‌های جدید را شناسایی و برای کل کشور به کار خواهیم بست و همچنین مشکلات استان در هیات دولت مطرح و حل و فصل خواهد شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد نیز در این دیدار با ابراز امیدواری از اینکه فعالیت‌ها و تلاش‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری منشأ خیر برای کل جامعه باشد، گفت: اسلام به مسأله حقوق در  همه عرصه‌ها توجه ویژه داشته و باید نهادی همچون معاونت حقوقی ریاست جمهوری متولی امر حقوق در کشور باشد و احقاق حقوق را در راس برنامه های خود قرار دهد.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به مشکلات موجود مردم در زمینه مسایل حقوقی و قضایی اظهار داشت: سازوکاری اندیشیده شود تا حقوق مردم، جناح‌ها و همه گروه‌ها کاملا رعایت شود.

وی با بیان اینکه با توجه به دستورات اسلامی، نظام هم دارای حق و حقوقی است که باید رعایت شود، تأکید کرد: اگر تشکیلات حقوقی به خوبی فعال شود و نقش آفرینی کند به جامعه امید خواهد بخشید.

 دکتر امین زاده که به منظور سفری یک روزه به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده است، در بدو ورود به فرودگاه شهرکرد مورد استقبال استاندار و جمعی از مقامات ارشد محلی قرار گرفت.

شناسه خبر: 90060

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده