رییس جمهوری در جمع خبرنگاران در استان مازندران:

45 طرح عمده با اعتبار 991 میلیارد تومان در استان مازندران اجرا می‌شود/ 98 درصد روستاها تحت پوشش شبکه گاز قرار می‌گیرند

رییس جمهوری اعلام کرد که دولت 45 طرح عمده با اعتبار 991 میلیارد تومان برای استان مازندران درنظر گرفته است که با اتمام این طرح‌ها تا پایان سال 95، گام بلندی در مسیر توسعه استان برداشته خواهد شد.

شناسه خبر: 89961 -

دوشنبه 20 مهر 1394 - 21:49

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه دوشنبه در پایان سفر خود به استان مازندران در نشست خبری با خبرنگاران استانی، با ارایه گزارشی از مصوبات و تصمیمات دولت برای استان مازندران، اجرای طرح‌هایی در زمینه منابع آب، طرح‌های عمران شهری، توسعه کشاورزی گلخانه‌ای، ارتقاء سطح خدمات بهداشتی و درمانی و تکمیل طرح‌ها و دانشکده‌های پزشکی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و اجرای طرح‌های معدنی و صنعتی را از جمله تصمیمات دولت برای استان مازندران در این سفر برشمرد و اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح‌ها تحولی را در سطح استان ایجاد نماید.

دکتر روحانی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی از تیم مدیریتی استان و اینکه تحقق اهداف دولت تدبیر و امید در استان مستلزم اجرای چه برنامه‌هایی است، گفت: پاسخ به قسمت اول این پرسش سخت است اما به نظر من تیم مدیریت استان مازندران در اجرای برنامه‌هایی که دولت در دو سال گذشته به دنبال اجرای آن بوده، عملکرد موفقی داشته است.

رییس جمهوری افزود: گزارش ها در این استان و استانهایی که اخیرا به آنها سفر کردم ، حاکی از بهبود وضعیت اشتغال بوده که این یکی از اهداف دولت بوده و امیدوارم با اجرای برجام  حرکتی مؤثر و مفید در راستای ایجاد اشتغال پایدار در کشور آغاز شود.

دکتر روحانی درباره اولویت‌های دولت در استان مازندران برای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: به نظرم همین 45 پروژه‌ای که در سفر دولت به استان اعلام شد، اولویت‌های مد نظر دولت برای اجرا در استان مازندران هستند که البته از مدت‌ها پیش بررسی روی آنها در تهران آغاز شده بود تا برای زمان سفر نهایی شوند.

رییس جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه دولت برای رسیدگی به وضعیت خسارت‌دیدگان از حوادث طبیعی تصریح کرد: وقوع این حوادث و از جمله بارش تگرگ در روزهای اخیر موجب تأسف ما هم شد و در سخنرانی عمومی خود اعلام کردم که هر چه سریع‌تر خسارت‌ها برآورد شود تا در دولت تصمیم مقتضی درباره جبران این خسارت‌ها گرفته شود.

دکتر روحانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر برنامه دولت برای پیشگیری از قطع و افت فشار گاز در استان مازندران در ایام سرد سال، گفت: این اتفاق معمولاً در ماه‌های سرد سال می‌افتاد اما با توجه به در مدار قرار گرفتن فازهای جدید میدان پارس جنوبی، پارسال مشکلات کمتری داشتیم و ان‌شا‌ءالله امسال نیز سعی خواهیم کرد که مشکلی وجود نداشته باشد.

رییس جمهوری اضافه کرد: دولت اقدامی بزرگ در راستای گازرسانی سراسری به روستاهای کشور آغاز کرده که حدود 98 درصد روستاها را پوشش می‌دهد.

دکتر روحانی درپاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه استان مازندران با برخورداری از 350 کیلومتر مرز ساحلی از منطقه آزاد تجاری بی‌بهره است، اظهار داشت: از ابتدای دولت دستوری صادر کردم مبنی بر اینکه تقاضاها برای ایجاد منطقه آزاد تجاری، منوط به ارتقاء سطح صادرات باشد. متأسفانه پیش از این ایجاد مناطق آزاد مبنایی برای افزایش واردات و ایجاد اشتغال غیرمولد و گاهی درآمدهای ناسالم بوده است، اما در عین حال تقاضای استان در این مورد بر مبنای افزایش صادرات مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

رییس جمهوری در پاسخ به آخرین سوال درباره نگرانی شالیکاران از واردات برنج همزمان با برداشت محصول آنان، گفت: اتفاقاً  این مسأله را در ابتدای ورودم از استاندار جویا شدم و ایشان گفتند که امسال نسبتاً وضع محصول خوب است. دولت بنا دارد فقط آنجا که ضرورت دارد واردات انجام شود و امیدوارم امسال وضع محصول خوب باشد و بازار هم متعادل باشد تا نیازی به اتخاذ تصمیم برای واردات نباشد.

دکتر روحانی در ابتدای این نشست نیز از مردم دلاور، انقلابی و پرچمدار حکومت علوی در تاریخ به خاطر میهمان‌نوازی آنان تشکر کرد.

شناسه خبر: 89961

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده