رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان مازندران:

قیام اباعبدالله الحسین(ع) و حماسه عاشورا بهترین الگو برای ایستادگی و عزت است/ رهنمودهای رهبری معظم انقلاب در موضوع هسته ای مبنای اصلی مذاکرات بوده است/ برای رفع مشکلات کشور نیازمند یک جهش و کار فوق‌العاده هستیم/ برای رسیدن به پیشرفت باید خواست‌های جناحی را کنار گذاشت

رییس جمهوری، مهار تورم، ایجاد ثبات در بازار، حل مسأله هسته‌ای از طریق گفتگو و ایستادگی در برابر قدرت‌های جهانی و شورای امنیت را از توفیقات دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته برشمرد و تصریح کرد: لغو قطعنامه های ظالمانه شورای امنیت و برچیدن تحریم های اقتصادی دستور کار مذاکره کنندگان بود.

شناسه خبر: 89957 -

دوشنبه 20 مهر 1394 - 21:30

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران، با تاکید بر اینکه رهنمودهای رهبری معظم انقلاب در موضوع هسته ای مبنای اصلی مذاکرات بوده است، گفت: در جریان مذاکرات تاکید داشتیم که اگر در پایان مذاکرات تحریم های اقتصادی لغو نشود ، مذاکره را تعطیل خواهیم کرد.

رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: لغو تحریم‌ها از سوی سازمان ملل مهم‌ترین مسأله‌ای است که از لحاظ حقوقی پیش روی ملت ایران است.

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت براساس وعده‌هایی که به مردم داده است،  راه و مسیری را انتخاب کرده و به عمده وعده‌های خود تاکنون عمل کرده است،‌ گفت: عمل به برخی دیگر از وعده‌ها پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که باید با تدبیر، تفکر و مشارکت، آنها را حل و فصل کرد چرا که معتقدیم نباید برای برطرف کردن یک زخم چند زخم دیگر ایجاد کرد.

رییس جمهوری ادامه داد: ما باید برای رفع مشکلات اقدام جدیدی انجام دهیم، چرا که اگر بخواهیم کارهای معمولی طبق روال سابق را ادامه دهیم، توفیقی حاصل نخواهد شد بلکه نیازمند یک جهش و کار فوق‌العاده هستیم.

دکتر روحانی رسیدن به جهش، رفع مشکلات و رقابت در بازارهای جهانی را بدون سرمایه‌گذاری لازم و عدم استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نو غیرممکن دانست و افزود: ما یا باید خودمان تکنولوژی و فناوری را ایجاد کنیم و یا آن را از خارج از کشور وارد کنیم.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: برای رسیدن به پیشرفت و توسعه نمی‌توان تنها به بودجه و سرمایه دولت در راستای پیشبرد اقدامات چشم داشت، بلکه باید تکنولوژی و سرمایه را به صحنه بیاوریم. علاوه بر آن در بخش فرهنگی و فرهنگ‌سازی نیز نیازمند اقدامی بزرگ و جهش هستیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه باید دوران احساسات را کنار بگذاریم و بر مبنای واقعیت خواست مردم و نیاز جامعه برنامه‌ریزی کنیم و با تدبیر و تعقل تصمیم بگیریم، گفت: جذب سرمایه و استفاده از تکنولوژی برای رسیدن به پیشرفت مورد نیاز است و اینکه گفته می‌شود با ورود تکنولوژی از خارج فرهنگ، مورد هجوم و خدشه قرار می‌گیرد، نمی‌تواند سخنی درست باشد چرا که ملت بزرگ و فداکار ایران ثابت کرده که می‌تواند فرهنگ و راه انقلابی خود را حفظ کرده و در عین حال از تکنولوژی دیگران استفاده کند و این خلاصه شعار دولت مبنی بر تعامل سازنده با دنیا است.

رییس جمهوری ادامه داد: اسلام به عنوان فرهنگ و هویت برای ما دارای اهمیت است و ملت ایران به هیچ وجه حاضر نیستند که از آن بگذرد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه برای رسیدن به پیشرفت باید خواست‌های جناحی را کنار بگذاریم و قدری آرام‌تر تصمیم‌گیری کنیم، گفت: باید اهداف کوچک را برای دستیابی به هدف‌های بلند و آرمانی رها کنیم و با تلاش، وحدت، اتحاد و همدلی و تبعیت کردن از اصولی که انقلاب و اسلام برای ما معین کرده و بهره‌گیری از رهنمودهای رهبری ،بتوانیم فضایی را فراهم کنیم که مشکلات کشور حل شود.

رییس جمهوری همچنین در این جلسه ضمن تقدیر از میهمان‌نوازی، پرشور مردم غیور استان مازندران در استقبال از کاروان تدبیر و امید به نزدیک شدن به ایام محرم اشاره کرد و گفت: مردم ایران با ویژگی خاصی به ایام محرم به ویژه دهه اول، توجه دارند و قیام اباعبدالله الحسین(ع) و حماسه عاشورا بهترین الگو برای ایستادگی و عزت است.

دکتر روحانی محرم و واقعه عاشورا را زیباترین تابلویی توصیف کرد که خداوند پیش روی بشریت قرار داده و خاطر نشان کرد: برای ملت ایران و شیعیان مهم است که از تابلوی زیبا برای ایثار، شهادت و شهامت سرمشق بگیرند و اینها راه‌حل همه مشکلات ما است.

رییس جمهوری در ابتدای این جلسه نیز با  بیان اینکه "ایران اسلامی کشوری با استعدادهای فراوان است که باید با همدلی در جهت توسعه آن گام برداریم"، تصریح کرد: باید همگان با وحدت، اتحاد و همدلی و تبعیت از اصولی که اسلام و انقلاب برای ما معین کرده و بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، برای رفع مشکلات کشور بکوشیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه با وجود تلاش‌های گسترده از روزهای اول انقلاب تاکنون، آن طور که شایسته است نتوانستیم خواسته‌ها و مطالبات مردم را برآورده سازیم، گفت: ملت ایران انصافاً با همه وجود در روزهای سخت به صحنه آمدند، اما هنوز با مشکلات فراوانی مواجه هستیم.

رییس جمهوری با اشاره به مطالبات مطرح شده از سوی نمایندگان استان مازندران در این جلسه در خصوص رفع مشکلات بخش‌های مختلف استان، گفت: برطرف کردن مشکلات از جمله مشکل اشتغال جوانان موضوعاتی است که تقریباً در همه استان‌ها از سوی مسئولان استان مطرح می‌شود و همه باید کمک کنیم تا این مشکلات برطرف شود.

پیش از سخنان رییس جمهوری، استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی در گزارشاتی به بیان مشکلات و نیازمندی‌های استان برای توسعه و آبادانی پرداختند.

همچنین دکتر نوبخت گزارشی از برنامه‌ریزی‌‌های دولت برای توسعه بیش از پیش استان مازندران ارایه کرد.

 

 

شناسه خبر: 89957

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده