رییس جمهوری در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

ماه محرم فرصت بزرگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در میان نسل‌های نو است/ تاکید بر ادامه پیگیری ابعاد مختلف حادثه منا توسط دولت

جلسه شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی عصر سه‌شنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل شد.

سه شنبه 14 مهر 1394 - 21:27

رییس جمهوری در ابتدای این جلسه که عصر سه‌شنبه برگزار شد، ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از حجاج کشورمان در فاجعه منا، تشریح اقدامات انجام شده و تاکید بر ادامه پیگیری ابعاد مختلف این حادثه توسط دولت، یاد مبارز انقلابی و عالم ربانی مرحوم آیت‌الله خزعلی را نیز گرامی داشت.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و عزاداری سالار شهیدان گفت: این ایام فرصت بزرگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در میان نسل‌های نو است.

در ادامه این جلسه اعضا بحث و بررسی درباره راهکارهای کنترل آسیب‌های اجتماعی ناشی از طلاق، اعتیاد و خشونت‌های اجتماعی را ادامه دادند.

اعضای شورا پیرو گزارش‌هایی که در جلسات قبل از وضعیت نرخ طلاق در جامعه ارائه شده بود خواستار تداوم تعمیم طرح‌های موفقی شدند که در برخی استان‌ها برای کاهش نرخ طلاق اجرا شده بود.

همچنین اعضا با تاکید بر تداوم اجرای ساز و کاری در قوه قضاییه که بر اساس آن درخواست‌های طلاق پس از حضور زوجین در دوره‌های مشاوره به نتیجه می‌رسند، خواستار آن شدند که مشاوره‌های قبل از ازدواج به عنوان یک ضرورت تلقی و اجرایی شود.

همچنین بررسی راهکارهای مهار اعتیاد و خشونت و پرخاشگری‌های اجتماعی نیز که از جلسات قبلی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بحث درباره آنها شروع شده بود، امروز نیز ادامه یافت و اعضا با اشاره بر اینکه نرخ خشونت‌های اجتماعی در کشورمان نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین‌تر است، تاکید کردند که همین مقدار از پرخاشگری‌های اجتماعی نیز زیبنده کشور و فرهنگ ایرانی اسلامی نبوده و باید در راستای کاهش و مهار آنها راهکارهای مناسب طراحی و اجرا شود.

شناسه خبر: 89848