دکتر رضوی در حاشیه آیین افتتاح اولین نمایشگاه توانمندی های روستاییان:

آگاهی مناسب از توانمندی های روستاییان، منجر به بهبود وضعیت اشتغال و اقتصاد در کشور می شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان برای اطلاع کامل از توانایی‌ها، دارایی‌ها و ثروت پایان ناپذیر روستاییان و عشایر است، اظهار داشت: بی تردید بهره گیری و توجه ویژه مقامات، کارشناسان و برنامه‌ریزان ارشد و تصمیم گیر کشور از توانمندی‌های روستاییان و عشایر ، نقش عمده ای در بهبود وضعیت اشتغال و اقتصاد کشور برجای می گذارد.

شناسه خبر: 89845 -

سه شنبه 14 مهر 1394 - 17:03

سید ابوالفضل رضوی روز سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح اولین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان، با اشاره به اینکه این نمایشگاه نوعی آمایش سرزمینی ایران است، گفت: تولیدات، محصولات صنایع دستی و فرصت‌های شغلی و گردشگری در این نمایشگاه درمعرض دید عموم و مسوولین قرار گرفته که بهره گیری از این دستاوردها ، منجر به شکوفایی همزمان روستاهای کشور خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: ۴۲۸ شهرستان کشور در این نمایشگاه شرکت کرده اند که چکیده‌ای از فرهنگ، تمدن، فعالیت‌ها، محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش گذشته اند.

رضوی خاطر نشان کرد: محصولات ارایه شده در این نمایشگاه با هیچ یک از نمایشگاه های قبلی چه از لحاظ تنوع و چه قیمت و کیفیت قابل مقایسه نیست و بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با ویژگی های فرهنگ و ادب و سنت شهرها و مناطق مختلف کشور  می توانند یک بازدید و خرید متفاوتی را تجربه کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با دعوت از همه مقامات، کارشناسان عالی رتبه کشور برای بازدید از نمایشگاه توانمندی های روستاییان، اظهار داشت: آگاهی از توانمندیها و ظرفیت های بالقوه روستاهای کشور بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در هر یک از استان ها را فراهم می سازد.

دکتر رضوی تصریح کرد: ساکنان پایتخت در پایان بازدید از این نمایشگاه قطعا به داشته‌های کشور عزیز خود در اقصی نقاط کشور افتخار می کنند و تجربه های گرانبهایی را نیز در زمینه های مختلف تولید و گردشگری و محصولات مختلف بدست می آورند.

اولین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان با شعار «روستا؛ کانون تولید و ارزش‌آفرینی» از 14 لغایت 17 مهرماه 94 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در حال برگزاری است که در بخشهای مختلف این نمایشگاه اعم از بخش استانی، ملی، آیینی و بخش‌های جنبی و فروشگاهی روستاییان به عرضه و نمایش توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در روستاهای کشور می‌پردازند.

در این نمایشگاه 428 شهرستان و نماینده اکثر روستاها حضور خواهند داشت و خانه‌‌های روستایی در 9 اقلیم کشور مانند کپر، ایل‌خان، چادر، گلی، خانه‌های روستایی به سبک های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

 

شناسه خبر: 89845

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده