معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

زنان روستایی نقش منحصر به فردی در ترویج و صیانت از میراث معنوی کشور دارند / باید به دنبال مدلی بومی و ملی برای ایجاد اشتغال بانوان در کشور باشیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر جایگاه گردشگری در توسعه کشور خواستار استفاده و بهره‌برداری از همه ظرفیت‌های جذب گردشگر و اهتمام بر حفظ و صیانت از میراث تاریخی و فرهنگی کشور شد.

شناسه خبر: 89702 -

دوشنبه 6 مهر 1394 - 19:32

شهیندخت مولاوردی پس از بازدید از اولین جشنواره بوم‌گردی صدای زواره در اصفهان به اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: استان اصفهان دارای جاذبه‌ها و غنای تاریخی و فرهنگی بسزایی است و باید در زمینه معرفی این آثار تاریخی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی تلاش مضاعفی انجام شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تأکید کرد: صنعت گردشگری از فرصت‌های اقتصادی است که در آن جنسیت و تبعیض جنسیتی معنا پیدا نمی‌کند و می‌تواند زمینه جذب فارغ‌التحصیلان دختر و پسر دانشگاه‌ها را فراهم آورد.

مولاوردی نقش زنان در زنده نگه داشتن، ترویج، حفظ و صیانت از میراث معنوی کشور را منحصر به فرد خواند و گفت: زنان روستایی با انتقال نسل به نسل تجارب خود در عرصه صنایع دستی، این بخش از میراث کشور را زنده نگاه داشته‌اند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن تجلیل از عملکرد میراث فرهنگی استان اصفهان در بازسازی بازار قدیم شهرستان زواره و رونق این بازار گفت: گردشگری روستایی تأثیر بسزایی در حفظ و احیای روستاها و جلوگیری از مهاجرت و حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ دارد و منجر به تولید ثروت در این بخش از جامعه می‌شود.

مولاوردی با اشاره به سفر خود به استان اصفهان و بازدید از فعالیت‌های زنان تحصیلکرده در راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان و زنان روستایی در ایجاد بازارهای صنایع دستی گفت: باید به دنبال مدلی بومی و ملی برای ایجاد اشتغال بانوان در کشور باشیم و می‌توانیم از تجارب بدست آمده توسط زنان استان اصفهان، استفاده بهتری کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده پس از بازدید از غرفه‌های مختلف جشنواره بوم‌گردی زواره و کارگاه‌های سفال سازی و موزه این شهر، در مسجد جامع شهرستان که بیش از یک هزار سال قدمت دارد و در دوران سلجوقیان ساخته شده حضور یافت و همراه با مردم نماز مغرب و عشاء را به جماعت بجا آورد.

شناسه خبر: 89702

- سفرهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده