دکتر جهانگیری در جلسه‌ی ویژه‌ی ستاد رسیدگی به حادثه دیدگان منا:

تلاش‌ها برای رسیدگی به وضعیت حادثه‌ دیدگان منا، بدون وقفه ادامه خواهد یافت

جلسه ویژه‌ی ستاد رسیدگی به حادثه دیدگان منا عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرهنگ وارشاد اسلامی و معاونین وزرای امور خارجه و اطلاعات تشکیل شد.

شناسه خبر: 89695 -

دوشنبه 6 مهر 1394 - 17:07

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با یادآوری مسئولیت دینی، اخلاقی و سیاسی دولت عربستان در قبال حادثه دیدگان و کشورهای اسلامی، بر لزوم اهتمام جدی و سریعتر دولت مردان سعودی در تعیین تکلیف مفقودین و همکاری در شناسایی پیکرها و انتقال سریع جان باختگان به میهن اسلامی تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور اولویت اصلی همه‌ی نهادهای مسئول را رسیدگی به وضعیت مفقودین، تعیین تکلیف آنان و شناسایی پیکر جان باختگان دانست و همه‌ی دستگاه های اجرایی را به پیگیری مسئولیتهایی که در این زمینه دارند، مامور کرد و به مردم مسلمان ایران نیز اطمینان داد که تا تعیین تکلیف همه‌ی زائران، این تلاش ها بدون وقفه ادامه خواهد یافت.

در این جلسه آخرین اخبار دریافتی از بعثه‌ی مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت مستقر در مکه و گزارش پیگیری های سیاسی رییس جمهور و وزیر امور خارجه مورد بررسی قرار گرفت و بر بهره گیری از تمامی ظرفیت های سیاسی و مدیریتی برای رسیدگی هرچه سریعتر به وضعیت مفقودین تاکید شد.

در این نشست همچنین هماهنگی های لازم برای انتقال سریع پیکر جان باختگان به کشور و برگزاری مراسم استقبال رسمی از آنان به عمل آمد.

شناسه خبر: 89695

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده