معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در مراسم افتتاح نمایشگاه-موزه تبیین و ارائه اقدامات دولت در دوران دفاع مقدس:

باید اقدامات دولت در دوران دفاع مقدس به خوبی در جامعه تبیین شود/ دوران دفاع مقدس نمایانگر هشت سال دفاع جانانه دولت، ملت و همه نیروهای مسلح در دفاع از کشور بود

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به خدمات و اقدامات دولت در دوران هشت سال دفاع مقدس بویژه در خط مقدم جنگ گفت: باید حضور جانانه و فعال دولت در کنار رزمندگان اسلام برای استقلال و دفاع از آرمان های اسلام و میهن در جامعه به خوبی تبیین شود.

شناسه خبر: 89690 -

دوشنبه 6 مهر 1394 - 15:08

مرتضی بانک معاون کل نهاد و نماینده دولت در تشکیل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه-موزه تبیین و ارائه اقدامات دولت در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه سازماندهی در فعالیت های دولت در روحیه رزمندگان اسلام و در پشتیبانی از آنان بسیار موثر بود، اظهار داشت: این ویژگی تنها در جمهوری اسلامی ایران و در دوران دفاع مقدس به دلیل هدایت های امام خمینی(ره) و پیروی از ولایت فقیه شکل گرفت.

دکتر بانک با تاکید بر اینکه محور ایمان و اعتقاد شرایطی را فراهم کرد که تحت رهبری امام راحل، همه ارکان کشور توانستند حماسه ای بیافرینند که توفیق بزرگی نصیب کشور شد، افزود: درحال حاضر ایران مقتدر و مستقل به برکت دفاع مقدس می تواند در مسایل اساسی منطقه تعیین کننده باشد و برای جهانیان آزادی، استقلال و ایمان به راه را تبیین نماید.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری نمایشگاه-موزه تبیین و ارائه اقدامات دولت دردوران دفاع مقدس اظهار داشت: برای به تصویر کشیدن و شناسایی ارزش های هشت سال جنگ تحمیلی برای آیندگان و بویژه جوانان نیاز بود تمام این ایثارگری ها تحت چارچوبی منظم و با رعایت موازین علمی-فرهنگی به مردم عرضه شود و  باید از تلاش های ستاد کل نیروهای مسلح برای برپایی این نمایشگاه قدردانی کرد.

وی ادامه داد: آنچه امروز انجام شد مقدمه ای برای تاسیس موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی طی سه سال آینده خواهد بود و ضروری است که دستگاه های مختلف دولتی مشارکت جدی تری در این امر داشته باشند.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه ایثار و خلوص نیت از محورهای اصلی حرکت رزمندگان در دروان دفاع مقدس بود، گفت: باید این ویژگی ها در جامعه که همچنان پاسخگوی نیازهای زمان است به خوبی مشخص شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اقدامات دولت  در دوران دفاع مقدس گفت: دولت به عنوان همراه، پشتیبان و مشارکت کننده در آن دوران حرکت می کرد و با همراهی مردم نیازهای جبهه و جنگ را برطرف می کرد.

وی ساختارسازی در بخش های مختلف جامعه را از دیگر اقدامات دولت در آن دوران برشمرد و افزود: دولت در استان های مختلف با تشکیل ستادهایی در استان های کشور در منسجم کردن و قویتر نمودن فعالیت های مرتبط با جنگ حرکت می کرد.

دکتر بانک ادامه داد: سومین مرحله از اقدامات دولت در دوران دفاع مقدس حضور در خط مقدم و فعالیت های ارزشمند وزارتخانه های مختلف در پیروزی در میدان های نبرد بود و دولت نقش عملیاتی خود را به خوبی ایفا کرد.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه دوران دفاع مقدس نمایانگر هشت سال دفاع جانانه دولت، ملت و همه نیروهای مسلح در دفاع از کشور بود، تصریح کرد: باید از جانفشانی ها و تلاش های کسانی که با ایثار، فداکاری و شجاعت توانستند از آرمان های اسلام و انقلاب دفاع کنند به خوبی و شایستگی قدردانی شود.

دکتر بانک همچنین با حضور در نمایشگاه-موزه دفاع مقدس که در محل نمایشگاه بین المللی تهران برپاشده است، از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید که با حضور دکتر چیت چیان، وزیر نیرو و جمعی از مقامات کشوری و لشگری انجام شد،  در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم طی سه سال آینده با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح این نمایشگاه کاملا تکمیل شده و به صورت موزه ای درآمده و این موزه در محل اصلی در حاشیه مرقد مطهر امام خمینی (ره) به صورت کامل بهره برداری شود.

دکتر بانک افزود: باید وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف دولتی تمامی اقدامات خود در دوران هشت سال دفاع مقدس را به صورت علمی و هنری در این نمایشگاه-موزه در معرض دید عموم قرار دهند.

شناسه خبر: 89690

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده