معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

دولت از مراکز ایجاد کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای بانوان در کشور حمایت می‌کند/ کمک به بهبود وضعیت زنان جامعه وظیفه همه بخش‌هاست

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اعلام حمایت و پشتیبانی دولت از مراکز ایجاد کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای بانوان در کشور گفت: این معاونت در چارچوب اختیارات و وظایف از هیچ کمکی به این گونه مؤسسات و مراکز دریغ نخواهد کرد.

شناسه خبر: 89687 -

دوشنبه 6 مهر 1394 - 12:33

شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید مؤسسه فرهنگی اجتماعی بانوان عفیفه کوشک با قدردانی و تشکر از تلاش کسانی که با احساس مسئولیت تلاش می‌کنند تا فضا را برای حضور بانوان در صحنه‌های اجتماعی و ایجاد اشتغال آنان در جامعه فراهم کنند، اظهار داشت:‌ کمک به بهبود وضعیت زنان جامعه وظیفه همه بخش‌هاست و ما مفتخر به همکاری در این عرصه هستیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ضرورت ارتباط و تعامل جدی این مؤسسات با مراکز فنی و حرفه‌ای به منظور ارتقاء کیفی و کمی تولیدات را خاطرنشان ساخت و گفت: همانطور که ارتباط میان پایان نامه‌های دانشگاهی و مراکز صنعتی می‌تواند منجر به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان شود ارتباط این مؤسسات با مراکز فنی و حرفه‌ای می‌تواند منجر به اشتغال پایدار را در کشور ضمانت کند.

مولاوردی با اشاره به مسئولیت سخت و دشوار رسیدگی به امور مردم علی‌الخصوص بانوان کشور ابراز امیدواری کرد: کارگزاران اجرایی با توفیق خداوند این وظیفه را به درستی انجام دهند تا پس از اتمام دوران مسئولیت شرمنده مردم نباشند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده سپس با حضور در بخش‌های مختلف این مؤسسه از نزدیک در جریان نحوه کار و فعالیت بانوان قرار گرفت.

مؤسسه فرهنگی اجتماعی بانوان عفیفه کوشک از سال 1380 کار خود را آغاز کرده است و با گسترش فعالیت‌ها و کمک فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر و امام جمعه شهرستان خمینی شهر ساختمان جدیدی برای آموزش و اشتغال بانوان راه‌اندازی کرده است.

این مرکز دارای مرکز مشاوره، کارگاه‌های قلم‌زنی و خیاطی است و با دایر کردن فروشگاه، محصولات تولیدی را مستقیم به خریداران عرضه می‌کند، قابل ذکر است تنها در کارگاه سنگ این مؤسسه بیش از 80 نفر مشغول کار هستند.

شناسه خبر: 89687

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده