دکتر روحانی در دیدار رییس جمهوری سنگال:

ایران برای گسترش روابط با کشورهای آفریقایی اهمیت ویژه ای قایل است/ از گسترش روابط با داکار استقبال می کنیم

رییس جمهوری در دیدار رییس جمهوری سنگال، با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با کشورهای آفریقایی اهمیت ویژه ای قایل است، گفت: از گسترش روابط با داکار در همه زمینه ها استقبال می کنیم.

شناسه خبر: 89666 -

دوشنبه 6 مهر 1394 - 03:24

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه و در این دیدار که در محل اقامت ایشان در نیویورک انجام شد، گفت: ایران و سنگال ظرفیت های فراوانی برای توسعه همکاری های دوجانبه دارند که از این ظرفیت ها باید در جهت اهداف دو ملت استفاده کرد.

دکتر روحانی اظهارداشت: ایران پیشرفت های زیادی در بخش علم و فناوری های نوین داشته که می تواند در این زمینه ها نیز با کشور دوست و برادر سنگال همکاری کند.

رییس جمهوری در ادامه به بحث تروریسم و آثار مخرب آن در منطقه خاورمیانه و آفریقا اشاره کرد و گفت: همه باید در برابر تروریسم یکصدا و یکپارچه شویم.

 دکتر روحانی همچنین با اشاره به ابراز همدردی رییس جمهوری سنگال بخاطر جانباختن حجاج کشورمان در حادثه منا، اظهارداشت: دولت عربستان در قبال این حادثه مسوول است و باید ضمانت های لازم را برای عدم تکرار چنین حوادثی برنامه ریزی کند.

 "ماکی سال " رییس جمهوری سنگال نیز در این دیدار تصریح کرد که داکار علاقه مند به احیای روابط خود با تهران است و از گسترش روابط دو کشور استقبال می کند.

 در این دیدار روسای جمهوری دو کشور همچنین درباره تحولات مربوط به منطقه خاورمیانه و آفریقا بحث و تبادل نظر کردند.

 

شناسه خبر: 89666

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده