دکتر روحانی در دیدار رییس هیات اجرایی افغانستان:

ایران همواره یار دولت و مردم افغانستان است/ مبارزه با کشت و تولید مواد مخدر باید تشدید شود / عبدالله: ایران برادری و دوستی خود را در قبال دولت و ملت افغانستان در همه شرایط ثابت کرده است

رییس جمهوری در دیدار رییس هیات اجرایی افغانستان تصریح کرد که ایران همواره یار دولت و مردم افغانستان است و توسعه و امنیت همسایگان و از جمله افغانستان را توسعه و امنیت خود می داند.

شناسه خبر: 89665 -

دوشنبه 6 مهر 1394 - 02:47

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در دیدار "عبدالله عبدالله" که در محل اقامت رییس جمهور در نیویورک برگزار شد، گفت: تحکیم امنیت افغانستان باعث تقویت روند توسعه این کشور می شود و تلاش ها باید در این راستا متمرکز شود.

رییس جمهوری اظهارداشت: با جنگ و کشتار هیچ گروهی به نتیجه نخواهد رسید و اگر واقعا بتوان راه حلی یافت که برخی گروهها اسلحه را زمین بگذارند، برای توسعه افغانستان خوب است.

 رییس جمهوری به معضل تولید مواد مخدر در بخش هایی از افغانستان و مشکلات آن برای همسایگان اشاره کرد و اظهارداشت: دولت افغانستان باید اقدامات خود را برای مبارزه با کشت و تولید مواد مخدر تشدید کند.

دکتر روحانی همچنین اتصال راه آهن ایران به هرات را باعث تقویت سطح همکاریهای دو کشور دانست.

رییس اجرایی دولت افغانستان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت افغانستان، از حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت افغانستان بویژه در دوره بازسازی این کشور تشکر کرد و گفت: ایران برادری و دوستی خود را در قبال دولت و ملت افغانستان در همه شرایط ثابت کرده است.

 

شناسه خبر: 89665

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده