معاون کل نهاد و نماینده دولت در تشکیل موزه انقلاب اسلامی:

نمایش ابعاد مختلف حضور دولت در دفاع مقدس/ هنر آفرینی رزمندگان از طریق موزه و نمایش برای نسل جوان ترسیم شود/ دفاع مقدس برای ایران تمدن ساز بود

نمایشگاه دستاوردهای دولت در هشت سال دفاع مقدس با هدف حفظ ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی صبح فردا در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح می شود.

شناسه خبر: 89617 -

يکشنبه 5 مهر 1394 - 16:49

مرتضی بانک معاون کل نهاد و نماینده دولت در تشکیل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز یکشنبه با اشاره به وظیفه همه دستگاه ها ، نهادها و مردم در ابلاغ و ترویج ارزش ها و اهداف انقلاب و دفاع مقدس ، اظهار داشت : دفاع از دستاوردهای شهدا و صیانت از راه و آرمان های آنان وظیفه ماست تا روحیه جوانمردی ، خلوص و همدلی همواره در جامعه ما ساری و جاری باشد.

بانک با تاکید بر اینکه مردم ، دولت و همه ارکان نظامی و نیروهای مسلح تحت فرماندهی رهبری امام خمینی (ره) در دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ کشور آفریدند ، تصریح کرد : آن همدلی ، همراهی و همفکری نتیجه اش پیروزی بود و امروز نیز به پشتوانه وحدت مردم و ارکان نظام ، جمهوری اسلامی مقتدرانه در صحنه های مختلف نقش آفرینی می کند.

وی ادامه داد : موفقیت های کشور در مذاکرات هسته ای و حذف قطع نامه های ظالمانه شورای امنیت توسط خود شورا مرهون حمایت مردم و رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب است و دولت به پشتوانه مردم و رهبری با کمترین هزینه و بدون عدول از خطوط قرمز ترسیم شده از حقوق کشور در عرصه هسته ای دفاع کرد.

معاون کل نهاد و نماینده دولت در تشکیل موزه انقلاب اسلامی با تبیین نقش وزارتخانه های مختلف در دوران دفاع مقدس ، گفت : دفاع مقدس برای کشور ما تمدن ساز بود و لازم است ابعاد مختلف حضور دولت در کنار رزمندگان بطور دقیق و جامع برای نسل جدید تبیین شود.

بانک با اشاره به ماموریت ستاد کل نیروهای مسلح برای ایجاد مجموعه بزرگ موزه ای و نمایشی از بخش ها و اجزای مختلف دفاع مقدس ، از تلاش دولت برای جمع آوری موضوعات مربوط به خود در طول سالهای آینده خبر داد و گفت ؛ نمایشگاه فردا با کمک چند وزارتخانه بصورت موقتی بازگشایی می شود و پس از تکمیل به مجموعه احداث شده توسط ستاد کل نیروهای مسلح انتقال خواهد یافت.  

وی برای نمونه به شهادت 5 هزار و 500 معلم شاغل در وزارت آموزش و پرورش، احداث 77 هزار و 325 کیلومتر جاده و 28 هزار پل از سوی وزارت جهاد و تلاش مهندسان و کارکنان وزارت نفت برای صدور نفت از اسکله خارک با وجود هزاران بار بمباران نیروهای بعث اشاره کرد و گفت : باید این اقتدار و عظمت و عملکرد شخصیت های آشنا و گمنامی که در دوران دفاع مقدس هنر آفرینی کردند برای نسل های بعد ترسیم شود که یکی از راه های آن احداث مجموعه های موزه ای و نمایشی است.

معاون کل نهاد و نماینده دولت در تشکیل موزه انقلاب اسلامی افزود: ترکیب هنر و علم و رعایت نکات فنی در انتقال آثار می تواند نقش بسزایی در آگاهی بخش و زنده نگه داشتن روحیه استقلال طلبانه و آزادی خواهانه ملت ایران داشته باشد.

شناسه خبر: 89617

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده