به منظور بررسی فاجعه منا؛

جلسه ی فوق‌العاده هیات دولت به ریاست دکتر جهانگیری تشکیل شد

جلسه ی فوق‌العاده هیات دولت برای بررسی فاجعه ی منا عصر روز جمعه مورخ 3 / 7 / 94 به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

شناسه خبر: 89570 -

شنبه 4 مهر 1394 - 13:08

هیات وزیران براساس دستور رییس جمهور، عصر روز جمعه جلسه فوق‌العاده‌ای را به منظور بررسی حادثه ی تلخ و دردناک منا که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز و مجروحیت تعدادی دیگر از آنها شد، برگزار کرد.
هیأت وزیران این حادثه ی تلخ و دردناک را به مسلمانان جهان، مقام معظم رهبری و ملت ایران تسلیت گفته و برای بازماندگان از درگاه خداوند صبر و اجر مسألت نمود.
در این جلسه ابعاد گوناگون این حادثه، مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و ضمن بررسی اقدامات انجام شده توسط نهادهای مسئول تصمیماتی اتخاذ گردید.
هیأت دولت همچنین مقامات دولت عربستان را مسئول امنیت و حفاظت از حجاج دانست و تأکید نمود کشور عربستان باید در قبال این مسئولیت پاسخگو باشد و دولت جمهوری اسلامی ایران خود را موظف به پیگیری مجدانه حقوق ملت می‌داند.
هیأت وزیران همچنین وزیر امور خارجه را مأمور نمود تا با همکاری و مشارکت دیگر کشورهای اسلامی نسبت به بررسی دلایل بروز این حادثه و پیشگیری از وقوع حوادث مشابه اقدام نماید.
در ادامه این نشست همچنین مقرر شد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده دولت به عربستان سعودی اعزام شود تا نسبت به هماهنگی‌های لازم اقدام نماید.
هیأت وزیران به منظور مدیریت کل جریان مرتبط با حادثه در کشور، ستادی را به ریاست وزیر کشور و با عضویت وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات، راه و شهرسازی، امور خارجه و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و سازمان‌های حج و زیارت، جمعیت هلال احمر و سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل داد و دیگر ستادهای تشکیل شده در دستگاه‌های اجرایی را موظف به هماهنگی با این ستاد نمود. گفتنی است، اولین نشست این ستاد بلافاصله پس از جلسه ی دولت تشکیل شد.

شناسه خبر: 89570

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده