به منظور شرکت در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد؛

دکتر روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد

رییس جمهوری به منظور شرکت و سخنرانی در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نشست توسعه پایدار ملل متحد دقایقی قبل تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

شناسه خبر: 89511 -

پنحشنبه 2 مهر 1394 - 11:39

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح پنجشنبه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری و با بدرقه رسمی معاون اول رییس جمهوری عازم مقر سازمان ملل متحد در نیویورک شد.

رییس جمهوری در این سفر ضمن سخنرانی در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نشست برنامه توسعه پایدار بعد از 2015 ملل متحد، ملاقات‌هایی نیز با سران و مقامات کشورهای آسیایی، اروپایی، آفریقایی و آمریکایی خواهد داشت.

دکتر روحانی همچنین ملاقات‌ها و گفتگوهایی نیز با اندیشمندان و صاحب‌نظران و اعضای اندیشکده‌های آمریکایی، نخبگان، فعالان و شرکت‌های اقتصادی و برخی رسانه‌های بین‌المللی داشته و دیدارهایی نیز با ایرانیان و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم در ایالات متحده آمریکا خواهد داشت.

رییس جمهوری را در این سفر دکتر نهاوندیان رییس دفتر، دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر آشنا رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همراهی می‌کنند. دکتر ظریف وزیر امور خارجه و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری نیز پیش‌تر عازم نیویورک شده‌اند.

شناسه خبر: 89511

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده