معاون اول رییس جمهور:

دولت برای توسعه صنعت آب و برق کشور اهتمام ویژه دارد

معاون اول رییس جمهور گفت: طرح‌های آبرسانی و پروژه‌های مرتبط با توسعه صنعت برق جزو اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی است و دولت برای اجرای این برنامه‌ها اهتمام ویژه دارد.

شناسه خبر: 86015 -

شنبه 22 فروردين 1394 - 17:00

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در جلسه بررسی طرح‌های کلیدی وزارت نیرو، ضرورت تامین مالی برای اجرای پروژه‌های مهم این وزارتخانه را مورد تاکید قرار داد و خواستار بررسی راهکارهای تامین اعتبارات مورد نیاز و حل مشکل بدهی‌های وزارت نیرو توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شد.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به گزارشات ارائه شده مبنی بر کاهش تراز تولید برق در سالهای آتی، اتخاذ تدابیر لازم و چاره اندیشی برای توسعه صنعت برق در کشور را امری ضروری قلمداد و خاطر نشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود، برنامه‌ریزی دقیقی برای توسعه صنعت برق داشته باشیم و از هم‌اکنون برای سالهای آینده پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهیم.
در این جلسه که وزیر نیرو، رییس کل بانک مرکزی، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مشاور اقتصادی رییس جمهور نیز حضور داشتند، گزارشی از طرح‌های کلیدی صنعت آب و برق کشور توسط نماینده وزارت نیرو ارائه شد و ضمن اشاره به پیشرفت این طرح‌ها، مشکلات و موانع پیش روی اجرای پروژه‌های مذکور مطرح گردید و پس از بحث و تبادل‌نظر مقرر شد جلسه‌ای برای دستیابی به راهکارهایی جهت حل مشکلات بودجه‌ای وزارت نیرو و تامین اعتبارات مورد نیاز، با حضور دستگاه‌های ذیربط تشکیل شود.
افزایش تولید، انتقال و توزیع برق، تولید همزمان آب و برق در سواحل جنوب، کاهش مصرف سوخت در نیروگاه‌ها،آبرسانی به روستاها و شهرهای دارای تنش آبی و تکمیل فاضلاب شهرهای دارای بحران از جمله طرح‌های کلیدی وزارت نیرو بود که در این نشست در خصوص آن بحث و بررسی صورت گرفت.

شناسه خبر: 86015

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده