دکتر جهانگیری در حاشیه بازدید از مرکز آموزشی درمانی افضلی پور کرمان:

طرح تحول نظام سلامت اثرات مثبتی در بخش بهداشت و درمان کشور داشته است

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه طرح تحول نظام سلامت اثرات مثبتی را در بخش بهداشت و درمان کشور بر جای گذاشته است، گفت: خدمات انجام شده در حوزه نظام سلامت کشور در راستای رفع دغدغه رهبر معظم انقلاب بوده که فرمودند مردم جز رنج بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند.

شناسه خبر: 85631 -

سه شنبه 4 فروردين 1394 - 17:25

دکتر اسحاق جهانگیری روز سه شنبه ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز آموزشی درمانی افضلی پور کرمان با شماری از بیماران و همراهان آنها دیدار و گفت و گو کرد.
معاون اول رییس جمهور همچنین پس از بازدید از این مرکز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازدیدهای پیشین از بیمارستان ها شاهد دغدغه مردم برای پرداخت هزینه ها و خرید و تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای اعمال جراحی و سایر اقدامات درمانی بودیم که با اجرای طرح تحول نظام سلامت این مشکل برطرف شده است.
معاون اول رییس جمهور افزود: البته کمبودهایی در سایر بخش ها وجود دارد که باید رفع شوند و دولت این موضوع را دنبال می کند.
وی درباره مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر کرمان و بازدید سال گذشته خود از این مرکز گفت: تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال برای کمک به این بیمارستان اختصاص داده شده است.
دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد: به دلیل کاهش قیمت و میزان صادرات نفت در سال گذشته شاهد کاهش درآمد دولت بودیم و به همین دلیل تامین کامل اعتبار اختصاص یافته به بیمارستان شهید باهنر کرمان محقق نشد.
معاون اول رییس جمهور افزود: سال گذشته بودجه استان کرمان نسبت به سال 92 بیش از دو برابر رشد داشت و امسال نیز شاهد رشد بودجه استان خواهیم بود.
وی تکمیل طرح های نیمه تمام را یکی از اولویت های سال جاری برشمرد و گفت: برای توسعه و تسریع ساخت بیمارستان ها، مدارس و سایر طرح های مهم نیازمند همکاری و سرمایه گذاری بیشتر بخش خصوصی هستیم.
دکتر جهانگیری تاکید کرد: دولت به گونه ای بسترسازی خواهد کرد که سرمایه گذارانی که اقدام به تکمیل طرح های نیمه تمام می کنند، سود ببرند.
وی با بیان اینکه استان کرمان نیازمند توسعه بیشتر است، اظهار داشت: متاسفانه حوزه درمانی این استان متناسب با سایر بخش ها پیشرفت نکرده که یکی از دلایل مهم آن عدم حضور بخش خصوصی در احداث و توسعه بیمارستان بوده است که امیدوارم سرمایه گذاران به بخش سلامت استان کرمان هرچه بیشتر از بخش های دیگر توجه داشته باشند.
معاون اول رییس جمهور گفت: به همت پزشکان و سایر دست اندرکاران عرصه سلامت وضعیت نسبی مناسبی در حوزه بهداشتی درمانی کشور ایجاد شده است.
دکتر جهانگیری بیان کرد: دولت برای تکمیل ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان و توسعه امکانات و بخش های بیمارستان افضلی پور کمک خواهد کرد.

شناسه خبر: 85631

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده