رییس‌ جمهوری در جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور:

شبکه ملی اطلاعات نیاز کشور است / بخش‌های دولتی و خصوصی باید در تولید محتوا سهیم باشند / اینترانت دارای جاذبه و دسترسی آسان باشد / فیلترینگ هوشمند باید تکمیل شود

رییس جمهوری توسعه و پیشرفت شبکه ملی اطلاعات را حرکتی خوب و ارزشمند توصیف کرد و گفت: اجرایی و عملیاتی شدن شبکه ملی اطلاعات نیاز کشور است و باید با برطرف کردن نواقص، امکانات این شبکه را هر چه سریع‌تر در اختیار مردم قرار داد.

شناسه خبر: 82513 -

شنبه 24 آبان 1393 - 20:52

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر شنبه در جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور ، ضرورت صیانت از فرهنگ و حفاظت از شبکه ملی اطلاعات را خاطر نشان ساخت و از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا در هر مرحله از اجرای شبکه ملی اطلاعات، گزارشی به اعضا به منظور نظارت ارایه کند.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه شبکه ملی اطلاعات علاوه بر درآمدزا بودن می‌تواند در کشور ایجاد اشتغال کند، اظهار داشت: بخش‌های دولتی و خصوصی باید در تولید محتوا برای شبکه ملی اطلاعات سهیم باشند.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شبکه ملی اطلاعات (اینترانت) باید علاوه بر دسترسی سریع و قیمت رقابتی، دارای جاذبه به منظور برآورده کردن نیازهای زندگی روزمره و درخواست‌های کاربران در حوزه‌های علمی و فرهنگی باشد.
دکتر روحانی همچنین پس از استماع گزارش مسئولان در خصوص فیلترینگ هوشمند، اقدامات انجام شده در این خصوص را بزرگ و قابل توجه ارزیابی کرد و خواستار ادامه راه و رفع نواقص به منظور تکمیل طرح‌ها در صیانت از محتوای فضای مجازی شد.
در این جلسه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گزارشی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در کشور، به دو برابر شدن خطوط پرظرفیت کشور از ابتدای دولت یازدهم خبر داد و اظهار امیدواری کرد که تا پایان برنامه پنجم توسعه ایران بتواند به جایگاه ترسیم شده در منطقه خاورمیانه به لحاظ ضریب برخورداری از اطلاعات دست یابد.
در این گزارش با اشاره به ابزار علاقه برای استفاده از موقعیت جغرافیایی ایران به عنوان مسیر ترافیکی اطلاعات، عنوان شد استفاده از این امکان علاوه بر فراهم کردن فرصت برای کشور، ارزش اقتصادی و سیاسی بی‌نظیری برای ایران اسلامی به دنبال خواهد داشت.
مسایل امنیتی، حقوقی و فرهنگی شبکه ملی اطلاعات، توسعه دولت الکترونیک، حمایت از محتوا و ایجاد موتور جستجوگر داخلی، توسعه رسانه‌های اجتماعی در سطح ملی، پست ملی و بومی‌‌سازی نرم‌افزارهای داخلی از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

شناسه خبر: 82513

- جلسات

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده