رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا:

دوستی ایران و ونزوئلا برای همیشه ادامه می یابد/ تأکید بر افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی تهران – کاراکاس و تسریع در اتمام طرح‌ها

رییس جمهوری با بیان اینکه ایران و ونزوئلا در مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی اشتراک نظر دارند، اظهار داشت: ایران و ونزوئلا دو کشوری هستند که نزدیکی‌شان بخاطر نوع تلقی و دیدگاهشان نسبت به مسایل جهانی است، بنابراین، این پیوند و دوستی برای همیشه ادامه پیدا خواهد کرد.

شناسه خبر: 82499 -

شنبه 24 آبان 1393 - 17:38

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر شنبه در دیدار "رافائل رامیرز "وزیر امور خارجه ونزوئلا با بیان اینکه ونزوئلا یک کشور دوست برای جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها محسوب می‌شود، گفت: اگر چه از نظر جغرافیایی با هم فاصله داریم ولی از لحاظ فکری با هم نزدیک و دو کشور مهم و انقلابی در دو نقطه حساس جهان هستیم.
رییس جمهوری تصریح کرد: ایران و نزوئلا باید در همه زمینه‌ها در کنار هم بوده و یکدیگر را یاری کنند تا دشمنانمان نتوانند علیه منافع ملت‌هایمان، قدم‌ بردارند.
دکتر روحانی در ادامه ضرورت همفکری در خصوص مسایل مهم اقتصاد جهانی بویژه نوسانات قیمت نفت را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: التهاب بازار و افزایش و کاهش ناگهانی قیمت نفت، ثبات اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد از این‌رو باید تلاش شود تا نفت، قیمت متعادلی داشته باشد.
رییس جمهوری همچنین با تأکید بر افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی و تسریع در اتمام طرح‌ها و پروژه‌های موجود بین دو کشور، گفت: در زمینه روابط دوجانبه بویژه در خصوص مسایل اقتصادی همواره در پی توسعه روابط خواهیم بود.
رامیرز وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با ابلاغ سلام رییس‌ جمهوری ونزوئلا به دکتر روحانی، گفت: ونزوئلا دوستی بزرگی را با ایران بنا کرده و مصمم است همکاری‌ها و مناسبات خود با ایران را هر چه بیشتر ارتقاء دهد.
وزیر امور خارجه ونزوئلا خاطر نشان کرد: ونزوئلا در تمامی عرصه‌های بین‌المللی در کنار جمهوری اسلامی ایران قرار دارد .

شناسه خبر: 82499

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده