دکتر جهانگیری مجتمع طلای زره شوران را مورد بهره‌برداری قرار داد

با حضور معاون اول رییس جمهور فاز نخست مجتمع طلای زره شوران، بزرگترین کارخانه فرآوری طلای خاورمیانه در شهرستان تکاب مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شناسه خبر: 82491 -

شنبه 24 آبان 1393 - 13:58

دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (شنبه) در جریان سفر به استان آذربایجان غربی با حضور در شهرستان تکاب، از بخشهای مختلف مجتمع طلای زره شوران همچون واحد سنگ شکن، آسیاب ، اکسیداسیون و اتاق طلا بازدید کرد و با توضیحات مسوولین امر در جریان روش استحصال طلا از معدن قرار گرفت.
معدن طلای زره شوران به عنوان بزرگترین معدن طلای ایران در 35 کیلومتری شهرستان تکاب واقع شده و با توجه به ذخیره موجود در منطقه زره شوران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نسبت به اجرای طرح تجهیز و احداث کارخانه فرآوری با هدف تولید سالانه 3 تن طلا، 1250 کیلوگرم نقره و 500 کیلوگرم جیوه عملیات اجرایی این کارخانه را از سال 89 آغاز کرد.
این کارخانه از هفت بخش شامل سنگ شکن اولیه، سنگ شکن ثانویه، آسیاب، اکسیداسیون، لیکینگ ، اتاق طلا و سد باطله تشکیل شده است.
برای اجرای فاز نخست طرح 3 تنی طلای زره شوران، 834 میلیارد ریال و 15 میلیون و 200 هزار یورو سرمایه گذاری شده است و پیش بینی اولیه برای فاز دوم نیز 950 میلیارد ریال و 4.5 میلیون یورو می‌باشد.
گفتنی است با بهره‌برداری از فاز نخست این مجتمع، 176 نفر به طور مستقیم و 2600 نفر به طور غیرمستقیم وارد چرخه اشتغالزایی می‌شوند.

شناسه خبر: 82491

- سفرهای داخلی

- معاون اول