معاون اول رییس جمهور وارد استان آذربایجان غربی شد؛

دکتر جهانگیری از دریاچه ارومیه بازدید می کند

معاون اول رییس جمهور به منظور انجام سفری یک روزه به استان آذربایجان غربی و بازدید از برخی طرح‌های این استان، دقایقی پیش وارد ارومیه شد.

شناسه خبر: 82464 -

شنبه 24 آبان 1393 - 09:06

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(شنبه) با استقبال استاندار و شماری از مدیران ارشد استان آذربایجان غربی، وارد فرودگاه ارومیه شد و قرار است تا ساعتی دیگر با حضور در شهر تکاب، طرح طلای زره شوران را افتتاح و از معدن زره شوران نیز بازدید کند.
معاون اول رییس جمهور در ادامه برنامه های این سفر یک روزه، در شهر پیرانشهر حضور یافته و ضمن بازدید از مرز تمرچین، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات پایانه تمرچین قرار خواهد گرفت.
دکتر جهانگیری سپس از دریاچه ارومیه به صورت هوایی بازدید کرده و از آخرین وضعیت این دریاچه و مسائل زیست‌محیطی پیرامون آن مطلع خواهد شد.
تشکیل جلسه ستاد احیاء دریاچه ارومیه و شرکت در نشست شورای اداری استان آذربایجان غربی از دیگر برنامه‌های سفر معاون اول رییس جمهور به استان آذربایجان غربی خواهد بود.
گفتنی است وزرای جهاد کشاورزی ، صنعت، معدن و تجارت و مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ایران در این سفر معاون اول رییس جمهور را همراهی می کنند.
معاون اول رییس جمهور همچنین در بدو ورود به فرودگاه ارومیه در گفتگو با خبرنگاران هدف از سفر خود را بررسی مسائل و مشکلات استان از نزدیک عنوان کرد و گفت: در این سفر با مسئولین استان جلساتی برگزار کرده و به مشکلات رسیدگی خواهیم کرد.
دکتر جهانگیری استان آذربایجان غربی را از استانهای پراهمیت کشور برشمرد و گفت: این استان با سه کشور عراق، ترکیه و جمهوری نخجوان مرز مشترک دارد که این موضوع
می تواند بعنوان یک فرصت برای توسعه استان محسوب شده و زمینه توسعه تجارت در این منطقه را فراهم کند.
معاون اول رییس جمهور همچنین به پتانسیل های موجود در بخش کشاورزی در استان آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و افزود: این استان از پتانسیل‌های فراوانی همچون نیروی انسانی، زمینهای حاصلخیز، آب و جوانان تحصیلکرده برخوردار است که می تواند زمینه رشد و جهش استان را فراهم کند.
معاون اول رییس جمهور در ادامه از وضعیت دریاچه ارومیه بعنوان یک دغدغه ملی و مطالبه مردمی یاد کرد و گفت: رسیدگی به وضعیت این دریاچه جزو وعده‌های رییس جمهور بود و دولت تدبیر و امید از ابتدا این موضوع را مدنظر قرار داده تا مسائل دریاچه ارومیه را حل و فصل کند.
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: این دریاچه باید پابرجا بماند و کانون توسعه استان و حتی کشور باشد.

شناسه خبر: 82464

- سفرهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده