رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید لائوس:

گسترش روابط با "آسه آن"، جزو برنامه های سیاست خارجی ایران است

رییس جمهوری گفت: گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای عضو اتحادیه ملل جنوب شرق آسیا (آسه آن)، در برنامه های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

شناسه خبر: 82325 -

سه شنبه 20 آبان 1393 - 12:08

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه و پس از دریافت استوار نامه سفیر جدید آکرودیته لائوس، ابراز امیدواری کرد که شروع ماموریت سفیر جدید لائوس در تهران سرآغازی برای توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور باشد.
دکتر روحانی همچنین همکاری در مجامع بین المللی نظیر سازمان ملل را در جهت توسعه مناسبات ارزیابی کرد و گفت: رفت و آمد مسئولان عالی رتبه دو کشور می تواند منجر به ارتقای بیش از پیش همکاری ها شود.
رییس جمهوری با بیان اینکه باید شرایط برای فعالیت بیشتر بخش های خصوصی دو کشور در حوزه اقتصاد فراهم شود ، گفت: لائوس جزو کشورهایی است که مردم آن سالیان دراز در برابر استعمار مبارزه کردند.
«سوتام ساکونیتون» سفیر جدید آکرودیته لائوس نیز در این دیدار با بیان اینکه دولت و ملت لائوس اهمیت بسیار زیادی برای ایران و سابقه و تاریخچه روابط دو کشور قائل هستند، گفت: انقلاب اسلامی آیینه مبارزات و فعالیت های مردم لائوس علیه استعمار است و ما به تلاش های ایران در جهت استقلال خواهی احترام می گذاریم.
سفیر جدید آکرودیته لائوس اظهار داشت: مردم هر دو کشور با امپریالیسم و استعمار مبارزه کردند و پیآمد های جنگ و خشونت را به خوبی درک می کنند لذا سیاست کلی ما همانند جمهوری اسلامی ایران در جهت استقرار صلح در منطقه و جهان است.
وی با اشاره به عضویت کشورش در اتحادیه «آ سه آن» و ظرفیت های اقتصادی این اتحادیه و نیز عضویت هر دو کشور در جنبش عدم تعهد، آمادگی کشورش را برای گسترش همکاری های اقتصادی با ایران یادآور شد.

شناسه خبر: 82325

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده