رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید شیلی:

ایران خواهان روابط مستحکم با کشورهای آمریکای لاتین است

رییس جمهوری، جایگاه و نقش کشورهای آمریکای لاتین را در مسائل جهانی بسیار مهم دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان روابط مستحکم و خوب با کشورهای این منطقه از جمله شیلی است.

شناسه خبر: 82323 -

سه شنبه 20 آبان 1393 - 11:22

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه و پس از دریافت استوار نامه سفیر جدید شیلی گفت: شرایط حاکم بر نظام بین الملل اقتضا می کند که کشورها برای توسعه همکاری های اقتصادی و حل مسایل امنیتی با یکدیگر همکاری کنند.
رییس جمهوری ادامه داد: ایران و شیلی به عنوان کشورهای در حال توسعه در خصوص مسایل جهانی اهداف مشترکی دارند و می توانند در مجامع بین المللی با رایزنی بیشتر، همکاری بهتری داشته باشند.
دکتر روحانی ضمن استقبال از تصمیم دولت شیلی برای تاسیس سفارت در تهران گفت: بدون تردید اراده سیاسی دولت های دو کشور در جهت توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و علمی است و با توجه به حسن سابقه ای که ملت های دو کشور از یکدیگر دارند می توان شاهد حرکت رو به رشدی در این زمینه ها بود.
«کریستین باروس ملت» سفیر جدید اکرودیته شیلی در تهران نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رییس جمهوری کشورش به دکتر روحانی ، عزم و اراده سانتیاگو برای گسترش روابط فی مابین را یادآور شد و گفت که در دوران مسئولیت جدیدش، تمام مساعی خود را برای ارتقای همکاری های دوجانبه به کار خواهد بست.
وی با اشاره به برنامه کشورش برای راه اندازی سفارت در تهران، از برگزاری جلسات مشورتی میان مسئولان وزارت خانه های دو کشور خبر داد و گفت: رییس جمهوری شیلی خواهان ایجاد روابط مستحکم میان تهران – سانتیاگو است.

شناسه خبر: 82323

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده