همزمان با عاشورای حسینی؛

رییس جمهوری همراه با سوگواران حسینی در جوار حرم عبدالعظیم حسنی (ع) به عزاداری پرداخت

رییس جمهوری روز سه شنبه و همزمان با عاشورای حسینی با حضور در جمع سوگواران حسینی در جوار بارگاه مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ، در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای آن حضرت شرکت کرد.

شناسه خبر: 82267 -

سه شنبه 13 آبان 1393 - 11:48

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پیش از ظهر سه شنبه در بدو ورود به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، در محل مصلی حرم از سوی آیت الله ری شهری تولیت این آستان مورد استقبال قرار گرفت.
دکتر روحانی به زیارت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، حضرت حمزه بن موسی الکاظم(ع) و حضرت طاهر بن زین العابدین(ع) مشرف شد و همچنین بر سر مزار آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رییس فقید مجلس خبرگان رهبری حضور یافت و به قرائت فاتحه پرداخت.
دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی و عبدالرضا رحمانی فضلی وزرای اطلاعات و کشور و سیدحسین هاشمی استاندار تهران، رییس جمهوری را در این آیین عزاداری همراهی می کردند.
رییس جمهوری پس از زیارت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، در اجتماع باشکوه سوگواران عاشورای حسینی حضور یافت و همراه با آنان به عزاداری پرداخت.
دکتر روحانی همچنین در حاشیه مراسم عزاداری در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از برخی خادمان و پیرغلامان هیات های مذهبی با اهدای تابلوهایی که روی آنها جمله «مظلوم حسینم» نقش بسته بود تجلیل کرد.
عزاداران ابا عبدالله حسین(ع) در مصلی حرم عبدالعظیم حسنی(ع) در ادامه، نماز ظهر عاشورای حسینی را به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی اقامه کردند.

شناسه خبر: 82267

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده