در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛

طرح های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه تصویب شد

هیات وزیران عصر یکشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ، طرح های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه مشتمل بر پروژه های اجرایی، هدف کمی و اعتبارات مورد نیاز را به تصویب رساند.

شناسه خبر: 82262 -

يکشنبه 11 آبان 1393 - 20:07

وزرات جهاد کشاورزی نیز موظف شد نسبت به اولویت مطالعه و اجرای سیستم های آبیاری نوین در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اقدام کند.
علاوه بر این، وزرات نیرو نیز موظف گردید ضمن نصب کنتورهای هوشمند حجمی مورد نیاز چاه های کشاورزی و نصب ابزار مناسب اندازه گیری حجمی آب در شبکه های آبیاری، نسبت به اصلاح پروانه بهره برداری اقدام کند.
اعتبار مورد نیاز طرح های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه برای عملیات اجرایی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه به میزان 7 هزار و 295 میلیارد و 700 میلیون ریال مورد تصویب قرار گرفت.
همچنین به منظور تدوین و پیاده سازی برنامه جامع آموزش، اطلاع رسانی، آگاه سازی و جلب مشارکت عمومی و جوامع محلی در راستای تبیین پیامدهای وضعیت موجود و اهمیت احیای دریاچه ارومیه، مجموعا اعتباری برابر با 200 میلیارد ریال در اختیار استانداری های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی وکردستان قرار گرفت.
سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و حفاظت محیط زیست نیز موظف شده اند نسبت به شناسایی کانون های تولید ریزگرد و تثبیت آنها، برنامه عملیاتی و اولویت های اجرایی خود را به ستاد احیای دریاچه ارومیه ارائه نمایند.
در این راستا ، سازمان حفاظت محیط زیست موظف شد نسبت به مطالعه و اجرای برنامه حفاظت اکولوژیک پارک ملی دریاچه ارومیه با اولویت منطقه جنوبی آن، برنامه عملیاتی و اولویت های اجرایی را به ستاد احیای دریاچه ارومیه ارائه کند.
در ادامه این جلسه همچنین هیات دولت به وزارت امور خارجه اجازه داد تا سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمانهای بین المللی در سال 1393 را با رعایت قوانین و مقررات مربوط، از محل اعتبار سهمیه حق عضویت و کمک دولت ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمانهای بین المللی و تعهدات قانون بودجه سال 1393 کل کشور پرداخت کند.
جلسه هیات وزیران در ادامه به عزاداری سید و سالار شهیدان اختصاص یافت و رییس جمهور و اعضای دولت نسبت به حضرت اباعبدالله حسین(ع) و فرزندان و یاران وفادار آن حضرت ادای احترام کرده و یاد تاسوعا و عاشورای حسینی را گرامی داشتند.

شناسه خبر: 82262

- سخنراني ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده