رییس جمهوری در جلسه استانی هیات دولت در خراسان رضوی تاکید کرد:

اتخاذ تصمیمات برنامه‌ریزی شده و مدون برای رفع مشکلات و آبادانی استان خراسان رضوی/ طی سه سال آینده بخش بزرگی از حاشیه‌نشینی شهر مشهد سر و سامان پیدا می کند

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت وظیفه و مسوولیت مضاعفی برای شهر امام رضا(ع) و پایتخت معنوی کشور احساس می‌کند، بر اتخاذ تصمیمات برنامه‌ریزی شده و مدون برای رفع مشکلات و آبادانی استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد تأکید و اظهار امیدواری کرد تصمیماتی که در جلسات استانی هیأت دولت تصویب می‌شود موجب خیر و برکت و خشنودی روح بلند امام هشتم علی بن موسی الرضا(ع) شود.

شناسه خبر: 80485 -

يکشنبه 16 شهريور 1393 - 18:47

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی همزمان با میلاد ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(ع) در جلسه استانی هیات دولت که در جوار مرجع شریف امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار داشت: این نشست یک جلسه سمبلیک در کنار حرم مولا علی بن موسی الرضا(ع) نیست، بلکه جلسه‌ای است که می‌توانیم در آن تصمیمات راهگشایی برای استان خراسان رضوی بویژه شهر مقدس مشهد اتخاذ کنیم و به عنوان هدیه کوچکی از طرف دولت به مردم استان و زائران شریف تقدیم نماییم.
رییس جمهوری گفت: برای هشتمین سفر کاروان تدبیر و امید تصمیماتی از تهران اتخاذ شده و در این جلسه می‌توانیم آن تصمیمات را تکمیل کرده و برنامه اجرایی مدونی برای عملیاتی کردن آنها در سه سال آینده تصویب کنیم.
دکتر روحانی افزود: برخی تصمیمات دولت مربوط به کلیت استان خراسان رضوی و مشهد مقدس می‌باشد که تکمیل خطوط راه‌آهن و گسترش خطوط متروی شهری از جمله این پروژه‌ها محسوب می‌شود. بازگشت سریع سرمایه‌گذاری‌ها در مشهد قابلیتی است که باید از آن حداکثر استفاده را ببریم.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: اجرا و تکمیل خطوط متروی شهری و نوسازی ناوگان اتوبوس و تاکسی مشهد مقدس می‌تواند حمل و نقل شهری در این شهر را متحول کند.
دکتر روحانی با اشاره به اهمیت تصمیمات دولت برای عمران و آبادانی استان خراسان رضوی و مشهد مقدس اظهار داشت: با توجه به اینکه مشهد مقدس سالانه میزبان 25 میلیون زائر است، لذا تصمیمات و طرح‌هایی که برای این استان و شهر اتخاذ می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.
رییس جمهوری همچنین با اشاره به اقدامات دولت در زمینه محیط زیست و کاهش آلودگی هوای شهر مشهد اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک بنزین یورو 4 برای این شهر و استان اختصاص یابد تا آلودگی هوا کاهش پیدا کند.
رییس جمهوری وزارت نفت را موظف کرد با تغییر کیفیت گازوئیل و بنزین مصرفی در مشهد در بهبود محیط زیست و کاهش آلودگی هوا در این شهر مشارکت کند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه مشهد مقدس روح ایران عزیز محسوب می‌شود، اظهار داشت: ضرورت دارد برای رفع مشکلات این شهر دو اقدام و تصمیم بزرگ اتخاذ شود تا مشکلات این شهر تا حدودی برطرف شود.
رییس جمهوری بافت‌های فرسوده اطراف حرم مطهر و حاشیه نشینی را دو معضل و مشکل بزرگ شهر مشهد دانست و گفت: دولت باید بسترهای زیربنایی را فراهم کند تا این دو برنامه توسط بخش خصوصی و غیردولتی به سرانجام برسد.
دکتر روحانی همچنین ضرورت احداث واحدهای اسکان ارزان‌قیمت و تمیز برای زائران را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه عده‌ای از زائران از مناطق روستایی و محروم به مشهد مقدس سفر می‌کنند لذا ضرورت دارد، هتل‌ها و میهمان‌سراهای ارزان‌قیمت و تمیز برای این قشر احداث شود، چرا که وضعیت برخی از زائرسراها از لحاظ پاکیزگی و حتی قیمت مناسب نیست.
رییس جمهوری تصریح کرد: باید دولت چارچوب برنامه‌ای را اتخاذ و آن را پیگیری کند تا در سه سال آینده بخش بزرگی از حاشیه‌نشینی شهر مشهد مقدس سر و سامان پیدا کند.

شناسه خبر: 80485

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده