همسر رییس جمهور از شیرخوارگاه آمنه بازدید کرد

همسر رئیس جمهور و همسران وزرای دولت تدبیر و امید به همراه علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شیرخوارگاه آمنه بازدید کردند. همسران مسئولان در این بازدید هر کدام یک تا سه کودک را تحت پوشش و حمایت قرار دادند.

شناسه خبر: 79298 -

چهارشنبه 25 تير 1393 - 14:50

خانم صاحبه عربی همسر حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور شامگاه سه شنبه به همراه همسران وزرای دولت از نمایشگاه کار معلولان که در شیرخوارگاه آمنه دایر شده بود، بازدید کردند.
در این بازدید همسر رئیس جمهور با بیان اینکه وظیفه اخلاقی و اجتماعی همگان توجه به اقشاری است که ناخواسته مورد سوء رفتارهای اجتماعی قرار گرفته اند، گفت: همه ما در قبال این افراد مسئول هستیم.
همسر رئیس جمهور با عهده دار شدن ساخت 10 مهد کودک در روستاهای دورافتاده کشور، افزود: بازدید امروز از نمایشگاه دستاوردهای معلولان شروع حرکتی جدید در جهت حمایت از کودکان معلول، بی سرپرست و بد سرپرست است که به طور عام در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند.
وی گفت: قرار است که با همراهی همسران وزرای دولت یازدهم یک برنامه منسجم و هدفمندی را در ارتباط با مسائل حمایتی در حوزه های کودکان بی سرپرست و بدسرپرست با محوریت معلولین انجام دهیم.
وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی نیز که همسر رئیس جمهور و همسران وزرا را در این بازدید همراهی می کرد، گفت: دولت تدبیر و امید که برخاسته از اعتماد مردم است، هیچ لحظه ای را برای بهبود زندگی آحاد جامعه به ویژه آسیب دیدگان اجتماعی از دست نخواهد داد.
علی ربیعی یادآور شد: کودکان علاوه بر مراقبت، نیازمند امنیت روانی هستند و ما در برابر این کودکان مسئول هستیم. کودکان بدسرپرست قربانی شرایط اجتماعی و اقتصادی خانواده های خود هستند و فرایندی که آنها را راهی مراکز بهزیستی کرده، مسئولیت بزرگی را برعهده مسئولان نهاده است.
به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کودکان هیچ تقصیری در انتخاب سرنوشت خود ندارند و این ما هستیم که سرنوشت آنها را رقم می زنیم لذا باید آینده را برای کودکان روشن ساخت زیرا آنها خود در فرداهایی که از راه می رسد، در نقش والدین، باید نسل های آتی را پرورش دهند.
وی گفت: ضروری است شرایطی را در مراکز بهزیستی فراهم کنیم که این کودکان بتوانند نظیر زندگی در خانه را تجربه کنند.
ربیعی یادآور شد: دیدار با کودکان در مراکز بهزیستی همواره این مهم را برای ما یادآوری می کند که در برابر همه این کودکان مسئول هستیم و هیچگاه نباید از برنامه ریزی های دلسوزانه و مدبرانه نسبت به آنها غفلت کنیم.

شناسه خبر: 79298

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری