معاون اول رییس جمهور:

دولت مصمم است بسترهای لازم را برای اشتغال زایی فراهم کند

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مردم در بخش اشتغال مطالبه ای جدی ازدولت دارند گفت: مردم انتظار دارند دولت در سال جاری گامهایی موثر در ایجادفرصتهای شغلی بردارد و دولت نیز مصمم است منابع مالی و بسترهای لازم را برای اشتغال زایی فراهم کند.

شناسه خبر: 79111 -

دوشنبه 16 تير 1393 - 18:34

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای عالی اشتغال اظهار داشت: برخی دستگاه ها در موضوع اشتغال زایی نقشی اساسی دارند و باید نسبت به سایر دستگاه ها تمرکز بیشتری را بر موضوع اشتغال معطوف سازند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی که سهم عمده ای در ایجاد فرصتهای شغلی دارند باید با برنامه ریزی و تجهیز منابع مالی زمینه های اشتغال زایی را فراهم کنند.
دکتر جهانگیری با اشاره به بسته پیشنهادی برای توسعه فرصتهای شغلی تصریح کرد: اجرای این برنامه ها نیاز به پشتوانه مالی دارد و لازم است معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور کمیته ای در این خصوص تشکیل دهد تا منابع مورد نیاز دستگاه های اجرایی برای اجرای این برنامه ها را تامین نماید.
در این جلسه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گزارشی از بسته پیشنهادی سیاستها و برنامه های دولت در توسعه فرصتهای شغلی برای سال جاری و سال آینده ارائه کرد و ضمن تشریح وضعیت تولید و اشتغال در گذشته و حال، به تبیین چالشها، قابلیتها و فرصتهای پیش روی بازار کار کشور پرداخت و برنامه های دولت برای اشتغالزایی را به تفکیک دستگاه های اجرایی اعلام کرد.
در این برنامه سهم هریک از بخش‌های استخراج معدن(نفت و گاز و سایر معادن)، کشاورزی، تامین برق، گاز و آب، صنعت، ساختمان، عمده فروشی، خرده فروشی، هتل و رستوران، واسطه گری های مالی، حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات، خدمات عمومی، خدمات اجتماعی، مستغلات، اجاره و فعالیت های کار و کسب در اشتغالزایی برای سال جاری و سال آینده مشخص شده است.

شناسه خبر: 79111

- جلسات

- معاون اول