معاون اول رییس جمهور در دیدار دبیرکل ITU:

ایران برای تداوم همکاری با اتحادیه جهانی ارتباطات آمادگی دارد

معاون اول رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران برای تبادل تجربیات و تداوم همکاریهای همه جانبه با اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) آمادگی دارد.

شناسه خبر: 78903 -

سه شنبه 3 تير 1393 - 13:48

دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز(سه شنبه) در دیدار"حمدون توره" دبیرکل اتحادیه جهانی ارتباطات(ITU) با اشاره به روابط مفید و سازنده میان ایران و این اتحادیه اظهار داشت: همکاریهای جنوب جنوب می تواند منجر به تقویت روابط کشورهای جنوب در علوم پیشرفته ارتباطات شده و همچنین در توسعه روابط با سایر کشورها اثری سازنده داشته باشد.
معاون اول رییس جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از ارتقاء این همکاریها استقبال کرده و بر گسترش آن تاکید دارد.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه مجامع بین المللی همچون اتحادیه جهانی ارتباطات، از پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی برخوردارند خاطرنشان کرد: این مجامع می توانند با استفاده از این ظرفیتها، کمکهای فراوانی در جهت توسعه کشورها داشته باشند.
معاون اول رییس جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که سازمانهای بین المللی محلی برای تبادل نظر با اعمال حاکمیت برابر کشورها بوده و نباید محلی برای دخالت و اعمال نفوذ قدرتهای بزرگ باشند.
دکتر جهانگیری با تاکید براینکه دولت تدبیر وامید برنامه های وسیعی در زمینه توسعه فناوریهای اطلاعاتی و ارتباطی دارد گفت : یکی از اولویت های دولت برای سالهای آینده توسعه این فناوری هاست و علاقه داریم در این زمینه از توانمندیهای اتحادیه جهانی ارتباطات استفاده کنیم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به جایگاه و توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف از جمله علم و تکنولوژی افزود: ایران یکی از پیشرفته ترین کشورهای منطقه است و انتظار داریم با حمایتهای اتحادیه جهانی ارتباطات روند این پیشرفتها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
دکتر جهانگیری همچنین یکی از مشکلات جوانان تحصیلکرده ایران را مشکل بیکاری دانست و افزود: فناوریهای اطلاعات و ارتباطات از رشته های مورد علاقه جوانان ایرانی است و امیدواریم با برنامه های وسیعی که دولت برای توسعه این حوزه دارد بتواند گامهای موثری در زمینه اشتغال زایی بردارد.
دبیرکل اتحادیه جهانی ارتباطات نیز در این دیدار با اشاره به سابقه 150 ساله اتحادیه جهانی ارتباطات گفت: امروز در عصر ارتباطات و اطلاعات هستیم و هدف ما دسترسی مناسب همه مردم به اطلاعات است که البته دولتها، جامعه مدنی، بخش خصوصی و تک تک مردم در این زمینه نقش موثری دارند.
«حمدون توره» همچنین با بیان اینکه ایران از جمعیتی جوان، تحصیلکرده و بسیار خلاق برخوردار است افزود: اگر امکانات و ابزار مناسب فن آوری های ارتباطی و اطلاعاتی در اختیار جوانان ایرانی قرار گیرد می توانند با خلاقیت ونوآوری زمینه های اشتغالزایی فراوانی را فراهم کنند.
وی همچنین با اشاره به پیشنهاد دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراطی گری تصریح کرد: هنگام سخنرانی دکتر روحانی من نیز در مجمع عمومی حضور داشتم و از شنیدن پیام ایشان بسیار خرسند شدم و معتقد هستم می توانیم همکاریهای سازنده ای با ایران داشته باشیم.
دبیرکل اتحادیه جهانی ارتباطات افزود: همه شرایط مهیا است تا بتوانیم با تعامل و همکاری یکدیگر خدمات خوب و مطلوبی را به شهروندان خود ارائه دهیم.

شناسه خبر: 78903

- دیدارهای خارجی

- معاون اول