دکتر جهانگیری تاکید کرد؛

ضرورت تقویت صادرات برای خروج از شرایط رکود

معاون اول رییس جمهور از توسعه صادرات به عنوان یکی از راههای برون‌رفت از شرایط رکود یاد کرد و گفت: خروج از رکود از اصلی ترین برنامه های دولت در سال جاری است و از این رو ضروری است تدابیر و راهکارهایی برای تقویت و توسعه صادرات کشور اندیشیده شود.

شناسه خبر: 78849 -

دوشنبه 2 تير 1393 - 20:11

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز(دوشنبه) در جلسه شورای عالی توسعه صادرات، بر لزوم حمایت از صادرکنندگان کشور تاکید کرد و از وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاههای مرتبط خواست دستورالعملی مشخص برای اقدامات حمایتی از صادرکنندگان تدوین نمایند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به مشکلات صدور ضمانت‌نامه بانکی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی، از بانک مرکزی خواست ظرف مدت یک ماه این موضوع را بررسی و پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه دهند.
در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، معاون حقوقی رییس جمهور، معاون رییس جمهور و رییس‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس سازمان ملی استاندارد و رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز حضور داشتند، گزارشی از عملکرد صادرات کالا و خدمات در سال 92 و دو ماهه ابتدای سال جاری از سوی رییس سازمان توسعه تجارت ارائه شد.
رییس سازمان توسعه تجارت همچنین گزارشی نیز در خصوص اهداف و عملکرد صادرات غیر نفتی در حوزه کالا و خدمات در برنامه پنجم توسعه و نیز اثرات پرداخت جوایز صادراتی در تحقق اهداف صادراتی ارائه کرد.
محدودیت منابع بانکها، لزوم اخذ گواهی استاندارد اجباری جهت صادرات کالا و تاخیر در استرداد حقوق ورودی به صادرکنندگان از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 78849

- جلسات

- معاون اول