رییس جمهوری در همایش ملی روز بزرگداشت شهدا:

امروز در کشور نیاز به روحیه ایثار و ایستادگی داریم

رییس جمهوری صبح امروز (دوشنبه) در ادامه سخنان خود در همایش ملی روز بزرگداشت شهدا، با بیان اینکه امروز در کشور نیاز به ایثار به معنی از منافع خود برای ارزش‌ها و آرمان‌های مردم گذشتن، داریم گفت: ما باید بتوانیم در مسیر شهیدان، جانبازان و ایثارگران انجام وظیفه کرده و در برابر قدرت‌های دنیا وحدت و انسجام‌ خود را حفظ کنیم.

شناسه خبر: 75809 -

دوشنبه 19 اسفند 1392 - 10:30

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه همه باید در برابر عظمت و ایثار خانواده معزز شهدا سر تواضع فرود بیاوریم، گفت: شرایط مظلومانه ملت ایران در دفاع مقدس، عظمت کار شهیدان، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های آنان را در آن دوران روشن می‌کند که مظلومانه، تنها و با دست خالی نه در برابر عراق که در برابر دنیا جنگیدند و ایستادگی کردند و خداوند این ملت مظلوم مؤمن ایثارگر را پیروز کرد.
رییس جمهوری تصریح کرد: وحدت، ایمان و اطاعت ملت در برابر رهبری، اتصال امت با ولایت فقیه، ایستادگی و روح بلند امام راحل و اعتقاد مردم به نصرت الهی را از مولفه‌های توفیق ملت ایران در دفاع مقدس عنوان و تصریح کرد: ما باید بتوانیم در مسیر شهیدان، جانبازان و ایثارگران انجام وظیفه کرده و در برابر قدرت‌های دنیا وحدت و انسجام‌ خود را حفظ کنیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه هیچ اشکالی ندارد که احزاب سیاسی در کشور وجود داشته و دو جناح با هم رقابت کنند، افزود: اما زمانی که بحث کشور، ملت، منافع ملی و ارزش‌های انقلابی اسلامی و ملی مطرح است حزب و جناح معنی ندارد و ما یک ملت واحد هستیم.
رییس جمهوری ادامه داد: اختلاف هم اگر اختلافی باشد که به تضارب آراء کمک کرده و موجب حرکت فکری باشد خوب است اما اختلافی که به نزاع بیانجامد موجب از بین رفتن توان و نیروها خواهد بود.
دکتر روحانی اظهار کرد: شهید، خانواده شهید و جانبازان و ایثارگران به هیچ حزبی تعلق نداشته و متعلق به ملت ایران هستند و همه این ملت به شهیدانشان افتخار کرده و وقتی به گلزار شهدا می‌روند عطر آنان را استشمام می‌کنند.
رییس جمهوری با اشاره به روحیه بلند و عظمت جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های آنان گفت: همه مردم ایران در برابر خانواده‌ شهدا و ایثارگران، تواضع و احترام می‌کنند و ما امروز در کشور نیاز به ایثار به معنی از منافع خود برای ارزش‌ها و آرمان‌های مردم گذشتن داریم؛ همانطور که رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس و شب‌های عملیات با همه مظلومیت، ایثار و از کشور دفاع کردند.
دکتر روحانی با اشاره به دلاوری‌ها، ایستادگی‌های رزمندگان در عملیات‌های گوناگون دفاع مقدس از جمله شکست حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر، تصریح کرد: امروز هم در کشور اگر می‌خواهیم بر مشکلات فائق آمده و از پیچ‌ و خم‌ها عبور کنیم و روح بلند امام و شهدا شاد‌تر و دل رهبری را خوشحال کرده و از همه بالاتر رضای خدا را بدست آوریم، نیاز به آن روحیه داریم. رضای حق بالاترین آرمان و بالاترین هدف برای هر مومن و مسلمان است.
ادامه دارد...

شناسه خبر: 75809

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده